databáze 126951 vůní od 8721 značek a 1656 parfumérů

Laine de Verre Serge Lutens

Laine de Verre
značka: Serge Lutens
parfumér: Sheldrake, Christopher
rok: 2014
určení: unisex
složení: citrusy, aldehydy, pižmo, kašmeran

L'Eau Collection

Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
jerry (14.3.2020 )

Nelze nevzpomenout L'Eau Froide s pravou karlovarskou vřídelní solí - jenže tentokrát je sůl nasypána do mírně zrezivělé plechové vany ve studené koupelně plné páry. Výdrž je zoufale mizivá....což v tomto případě výjimečně kvituji s povděkem.

Avatar
wendulka (27.8.2015 )

Lutens nám vyměnil zrezivělé kovové trubky L´Eau Froide za nové nerezové. K tomu je preventivně vyčistil citrusovým čističem koupelen, přeleštil lístky mražené máty a místo kadidlového kouře je propláchl slanou párou (ve srovnání s ní je mnohem slanější). No a nakonec je obalil čerstvě vypranými bílými ručníky (pižmo), které Laine de Verre zdědila po své nejstarší sestře L´Eau.

A i když to z popisu možná může vypadat, že jsem jí odsoudila stejně jako L´Eau Froide, opak je pravdou. Může se zaslouženě nazývat antiparfémem a zároveň ta kombinace kovových aldehydů a slaného bílého pižma s mátou teď ve vedru na rozdíl od ní kupodivu příjemně osvěžuje, takže bych si ji stejně jako L´Eau dovedla představit nosit.

Avatar
Mitzi (22.3.2015 )

Pokud si představím svetr ze skla, tak název trefili. ;)
Je to chladné a přitom hebké.
Hodně svěží.
Připadá mi, jako by v laboratoři SL smíchali dvě předchozí „Eau“ v poměru 1:3 a šplíchli do toho citrón, takže z toho vzešla voda výraznější než první ale mírnější, hebčí než ta druhá.
Asi bych ji chtěla, kdybych už neměla L'Eau Froide. Ta mi přijde ostřejší, drzejší, slanější. Ideální na léto. Tahle nová je mnohem ženštější a vhodná do každého počasí.

Špetka karlovarské soli tam zůstala ;)

Kašmeran mi vrtal hlavou… jak to vlastně má vonět … Na Fragrantice píšou pižmovo-dřevitě… a prý „podpoří květinové tóny“ … to bude asi ono! Ve složení žádná kytka není napsaná, ale „jako by tam byla“. A prý napomáhá výdrži… marně jsem se těšila, jak dlouho na sobě ten skleněný svetřík ucítím, když mám jen malý vzorek. Bohužel, po hodině jsem už spíše nahá než oblečená. Lutensi, Lutensi!