databáze 117130 vůní od 8402 značek a 1582 parfumérů

La Yuqawam pour Homme Rasasi

La Yuqawam pour Homme
značka: Rasasi
parfumér:
rok: 2012
určení: pro muže
hlava: tymián, šafrán, malina
srdce: kadidlo, jasmín, davana
základ: kůže, černý semiš, dřeva, ambra
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (6)
Avatar
jerry (12.12.2019 )

EdP. Sladkým kouřem provoněná semišová kůže, na kterou se postupně nasypaly rozdrcené sušené byliny a pomalu usychající zelené listy maliníku. Po rozvonění se nad vším vznáší lehký šafránový prach. Pokud se týká několikrát zmiňované podoby s fordovskou Tuscan Leather, mohu ji potvrdit - sice nejsou identické, ale ve prospěch La Yuqawam svědčí menší množství kůže na začátku (u Tuscan Leather je začátek až úderný), proměnlivost (Tuscan Leather je dost neměnná) a hlavně cena.

Avatar
daniela (06.12.2019 )

Malinový sirup rozlitý na kožené brašně, postupně spíše kožená vůně s kouřovým nádechem, po úplném rozvonění se stopou kadidla. Vůně je pánská, ale vyloženě mi padla do noty, měla jsem v ní zvláštně osvobozující pocit - jako bych prolomila zaběhnutou rutinu, udělala něco jinak, stala se na chvíli někým jiným, nepozorovaným a svobodným. Prostě taková nečekaná psychická vzpruha, kterou většinou zažívám s vůněmi Toma Forda. La Yuqawam má po rozvonění trochu umělý tón, ale nevadí mi, vůně je i tak hezká a kvalitní. Je ovšem prý podobná Tuscan Leather - tak to budu muset napravit mezeru ve vzdělání a vůni vyzkoušet!

Avatar
gonga (27.6.2019 )

Vůně takřka totožná s TF Tuscan Leather a podobná Parfums de Marly Godolphin či Byredo Black Saffron. Zdá se, že koncept kůže s malinou s šafránem je velice úspěšný, když jej kopíruje kdekdo. Železniční pražce v ní necítím, ačkoliv stejně jako alibi jejich vůni miluji a připomíná mi takřka přesně to samé, co jí. Prázdniny u prarodičů v Paďousích. Obecně mám problém zde cítit cokoliv jiného než silný počáteční kožený akord doprovázený šťavnatou a velice syntetickou malinou. Spolu s těmi, která jsem zmínil výše, řadím tuto kreaci mezi vůně, které mi sice připadají zajímavé a sexy, ale nejsou mému nosu příjemné. Přítelkyni navíc nepřijde ani zajímavá, natož příjemná a tak je její nošení v nedohlednu.

Avatar
alibi (18.2.2018 )

Slovo La Yuqawam znamená v arabském jazyku "neodolatelný".

Nikdy by mě nenapadlo, že zrovna ve vůni, která svou mužnost deklaruje rovnou v názvu, najdu pro sebe nejpřitažlivější spojení kůže a oudu. Tahle vůně je jak z tuhé kůže sedlové brašny a přitom sladce malinová. Šafrán, kadidlo a především dřeva kompozici krásně podporují. Jde i z malého střiku do prostoru tak, že dělá voňavé cestičky. Nejkrásnější je ve velikém horku v přírodě.

Dlouho jsem přemýšlela, proč mi parfém TAK připomíná prázdniny. Moje představa vůně jako sluncem přesušené paseky v lese s trouchnivějícími pařezy, jakkoli romantická, totiž nebyla vůbec přesná. Dala jsem tedy ovonět pár lidem.

Kolegové byli co do asociací k vůni bezradní, pouze jeden řekl, že: "tyhle mýdlové vůně nemá rád" - mýdlová tedy není vůbec, ale mohla ho splést "malinová" růže, která ve vůni cítit je. S cílem přijít věci na kloub jsem začala studovat recenze, kde jsem se dočetla něco o: "naolejované kůži ulepené od malinového džemu". Parfémová kamarádka mě zase pobavila sdělením, že La Yuqawam "voní" jako: "kožená bunda politá petrolejem, nebo vyhořelá, doutnající benzínová stanice". A její tatínek by prý řekl, že to smrdí jako mazut :-) Malinu prý objevila až po důkladném umytí kontaminovaného místa :-)

No a dnes na benzínce mi to konečně došlo. Miluju vůni térem napuštěných železničních pražců. Mám ji spojenou s prázdninovými cestami za prarodiči. Tu vůni miluju tolik, že mně nikdy nevadilo, když mi rodiče o prázdninách dali za úkol natřít náš dřevěný plot na chalupě vyjetým olejem. I přes takové drsné asociace okolí si vážně nemyslím, že by vůně byla až tak brutální. Mé dcerce La Yuqawam voní, i když nikdy nemusela natírat plot vyjeťákem :-) Ale drobná obezřetnost při zkoušení je asi na místě :-)

A ještě dovětek. Podobnou vůní, kterou jsem měla možnost přímo porovnat na kůži, je mnohem dražší Oud Saphir (Atelier Cologne). A v recenzích je ještě zmiňována podoba s Tuscan Leather (Tom Ford).

Avatar
Cervanek (24.11.2017 )

Naprostá bomba, která v sobě zahrnuje dvě úžasné vůně. Začátek jde ve znamení jedinečné La Botte z řady Night Veils od Byredo - výrazná vůně kůže naleštěných vysokých jezdeckých bot, poté dochází postupně k překlopení do pudrovo-semišové kůže à la Tuscan Leather od Toma Forda. Malinový obláček s jasmínem dodávají vintage nádech. Šafrán s jasmínem a malinami podtrhuje tón toskánské kůže. Chvílemi vnímám i nasekané vlašské ořechy. Vůně je hořkosladká, úžasná proměnlivá se sloní výdrží. Všechny tyto atributy může tiše závidět leckterá niche značka. Flakón z černého skla a dřevěným vrškem s vyrytým názvem zn. Rasasi - akorát do ruky, je usazen na míru v hranaté dřevěné krabičce, což dodává punc pravého luxusu. Za mě velmi zdařilý unisex, potěší příznivce neotřelých vůní, kteří milují koženo-dřevité vůně s problesky jasmínu a ovoce a mají odvahu tyto parfémy nosit. Za mě 10/10 hodnotících bodů!

Avatar
ModestMourek (10.9.2017 )

Naolejovaná kůže pomazaná malinovým džemem a zavěšená nad doutnající dřevěná polena. Kouře a olejových výparů je stále více, až malina zmizí. Znovu se však objeví, doprovázena prašnou ambrou, a vydrží až do konce. Ze začátku byla projekce velká, ovšem už po 2 hodinách se vůně držela u těla a po 5 hodinách byla v podstatě pryč. Celkově to není špatná vůně, ale ta zakouřená olejovitá malina se mi příliš nelíbila, připadal jsem si ulepený.