databáze 136620 vůní od 9209 značek a 1743 parfumérů

La Vie est Belle L'Eau de Parfum Lancôme

La Vie est Belle L'Eau de Parfum
značka: Lancôme
parfumér: Flipo, Anne , Polge, Olivier , Ropion, Dominique
rok: 2012
určení: pro ženy
hlava: hruška, černý rybíz
srdce: kosatec, jasmín, pomerančový květ
základ: pačuli, pralinka, tonka, vanilka
Diskuze:
Komentáře k vůni (7)
Avatar
Miru (12.12.2020 )

…souhlasím z promo popisu se slovy, že
LA VIE EST BELLE Lancome
je lahodný kosatec.
Mléčným a vanilkově nasládlým až sladkým pačuli odlehčeným černorybízovou nótou a pohlazeným angorskou gurmánštinou z pralinek se jak míza po celou dobu(ale s postupně zjemňující se intenzitou)
táhne kosatec.
Kosatec, jenž v počátku, chvilku po nastříknutí,
vytváří dojem,
že cítíte delikátně medové květiny na dřevitém/dřevnatém základu,
jenže poté se postupně umírňuje, stahuje své „dřevěno“ více k tělu a zůstává kosatcová vůně hebkodrsná jako samotné plátky květu.
Po asi hodině a půl zmizí nenápadně řezavá ostrost rybízu, nebo lépe - rybíz je úplně ohlazen do hebka a obalen mléčnem s vanilkou a moučkovým cukrem.
I pačuli je ve velmi změklé podobě(dlouhé máčení v mléce a zasypání, prosypání jednotlivých vrstev moučkovým cukrem udělalo své…),
a zahuštěné rozteklými čokopralinkami.
A po další půlhodince(celkem cca 2 hodiny a více)
se objeví i jakási čajovost,
jemný ale hustý nádech černého čaje s mlékem.
Elegantní, přesto snadno nositelná, gurmánská vůně s potenciálem velké oblíbenosti.
A má moc pěknou výdrž.
16/09/12

Avatar
jerry (28.11.2020 )

Flowerbomb bez cukrové vaty, zato se štědrou porcí suché pačuli. Vlastně sladce suchý pačuliový soliflor....a povedený. Nutno aplikovat lehkou rukou, jinak je to zabiják...

Avatar
Dalia (18.8.2018 )

Ze sladkých chvilek
složím si den
nebo víc
a žít budu sen
nebo nic …

Jeden z těch dnů, kdy léto prchá a podzim má v zádech, kdy vzduch voní něčím, co ještě není a já už se těším, jak barvy svět změní …
Pomerančový květ a plátek hrušky zdobící trpce rybízový sorbet, čokoládová pralinka s oříškovo vanilkovou náplní, sametové aroma modrofialového kosatce a také vlhce zemité pačuli … chutě, barvy, vůně … sladké chvilky.
Suše sladká, hřejivě mazlivá, odvážně svá.

Avatar
Luna (14.12.2017 )

Kdyby mi někdo řekl, co dostanu v Praze v roce 2017 jako vzoreček k nákupu, tak se mu vysměju. Ale život je krásný i tak, že. Navíc, kdo by nechtěl vonět jako rozcuchaná rajda v lakovaných kozačkách, kterou si nakonec vezme fešnej milionář? A povedlo se, přesně takhle to voní. Jako něco, co vlastně vůbec neexistuje, přeslazená pohádka pro ženy, které chtějí být "něčím víc, ale nevědí čím." Já mám taky ráda pohádky, nejradši mám jednu ruskou, kde uvítá car nezvanou návštěvu na plese slovy: "Hleďme na slepici, zachtělo se jí mezi sokoly."

Avatar
slniecko (23.1.2016 )

Cukrová voda, intenzívna, ako lízať kocku cukru, nič iné, len hustý cukrový sirup.

Avatar
wendulka (15.11.2015 )

V mém případě nemůže být o tom, že život je krásný ani řeč, jelikož tuhle vůni považuju za Montezumovu pomstu vůči mojí kůži podobně jako mi to provedl třeba Chanel s Allure. Začíná na mně totiž jako černorybízový bonpar s moučnatou hruškou, který záhy vystřídá rozmačkané nahořkle kyselé rybízové listí. Po rozvonění pak na mně vyleze už i na můj vkus extrémně přeslazený pomerančový květ s pralinkou a tonkou a to ho mám jinak nasladko dost ráda. Tuhle jakože gurmánskou sladkost se sice snaží tlumit suché prašné pačuli, jenže ono na mně společně s gumovým jasmínem začne zároveň i tlít, což je pro mě ta nejhorší možná kombinace. A drží to pochopitelně jak přibité.

Avatar
Miru (10.1.2015 )

...nezaměnitelná, gurmánská, hřejivá. Život je prostě krásný...