databáze 127447 vůní od 8746 značek a 1660 parfumérů

La Treizième Note Femme Le Parfum d’Interdits / Absolument Parfumeur

La Treizième Note Femme
značka: Le Parfum d’Interdits / Absolument Parfumeur
parfumér:
rok: 2013
určení: pro ženy
hlava: ananas, malina, lesní jahoda, šalvěj
srdce: růže, fialka, mimóza, vanilka, jasmín
základ: pižmo, broskev, med, ambra
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
andry (04.2.2021 )

Začíná jako vodnaté zelené lístky jahodníků, na kterých se po důkladném zalívání urodí pár jahod. Jsou sice celkem přirozeně vonící, ale moc syté, svítilo málo sluníčka. Stonky mezitím na nejsilnějších místech zdřevnatěly, ale po hlíně ani památky, místo ní je kolem fialkový pudr. Je to takové poněkud skleníkové a dost jemné.

Avatar
teena-s (26.11.2020 )

Nechlazené broskvové ajstýčko u vedlejšiho stolku a cucá ho holčina navoněná vanilkou, na mě příliš jemné ale roztomilé

Avatar
wendulka (19.3.2018 )

V první fázi voní jako domácí malinkovka s bublinkami, ozdobená jahodníkovým listím. Možná se do ní zatoulala i kostička ananasu. Po rozvonění se ovšem promění v šálek teplého bylinkového čaje s výraznou šalvějí, k němuž dostaneme větvičku mimózy a pár fialkových bonbónů, abychom v závěru dostali třetí šálek, tentokrát ambrově hřejivého čaje s broskvovou příchutí, oslazeném lžičkou medu.

Avatar
alibi (03.10.2017 )

Vůně je velmi svěží, jemná, ovocná a intimní. Je gurmánská, ale ne ve smyslu ulepeného sytého hodování. Voní jako lahodný nápoj jemně perlivý. Oslazený je hlavně nektarem z broskví a kapičkou šťávy ananasu. I nějaká ta kapka z jahůdky a maliny by se našly, jablíčko, ale nic křiklavého. Sladkost na uzdě drží nahořklý bylinný odvar z šalvěje a snad i heřmánku. Nebo možná ne odvar, spíše plátěný pytlík s usušenými bylinkami. Květinová složka je patrná, ale vyčnívají z ní snad jen růžové lístky, které v tom lahodném moku plavou. Jantarový odstín dodává malinká lžička ambry, medu a dotek vanilky. Vůně nápoje se snoubí s vůní nahé lidské kůže (mošus). Kdybych měla vypíchnout jen tři složky, bude to broskev, mošus a šalvěj. Tento ovocný čaj je z počátku více bylinný a tekutý. Později přeci jen malinko zesládne a zhoustne, ale ne víc, než hodně tekutý akátový med.