databáze 130060 vůní od 8886 značek a 1678 parfumérů

La couche du diable Serge Lutens

La couche du diable
značka: Serge Lutens
parfumér: Sheldrake, Christopher
rok: 2019
určení: unisex
složení: oud, labdanum, mandarinka, pomeranč, skořice, růže, šafrán, pižmo, ambra, dřeva
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (6)
Avatar
Mitzi (09.2.2021 )

První moje myšlenka byla: "Tohle znám!" A než mi vytanula na mysl vzpomínka na FdB a jiné Lutensovy předchozí parfémy, v podvědomí se mi vybavil kostel. Kadidlo, staré dřevo lavic, nová podlaha kůru, vánoční výzdoba, promrzlá sboristka se ohřívá o hrnek punče z termosky, voní tu mandarinka, křížaly a trochu zatuchlé, letité noty, zpěvníky, zaprášené podušky pod kolena... Ďábel? Tady? Tady absolutně nemá šanci. Je tu sice stopa alkoholu, ale jen tak málo, aby sbor s varhaníkem přečkal jitřní mši, když jediným topením tu je právě doušek punče, a stejně jeho účinek vyprchá dřív než zazní Agnus Dei... Zatímco vůně těch chvil přetrvá navěky.

Avatar
ModestMourek (13.12.2020 )

Červené víno svařené s pomerančovou kůrou, hřebíčkem a stopou olejovité skořice přechází přes hutné balzamické labdanum a štiplavý oudový kouř na teplé sametové kadidlo z parfému Laudano Nero, které v závěru zesládne vanilkovým pižmem. Výdrž přesahuje 4 hodiny.

Avatar
Cervanek (11.4.2020 )

Dívka na podpatcích z Fille en Aiguilles se svou typickou vůní jehličnatých bodlinek jde z dřevěného kostelíku na malou oslavu ve farní zahradě, kde z keramických misek sálá pomerančovo-citrónová kůra, která krátce přešla varem, posléze vylézají švestky v rumu se skořicí a překrásné kadidlo jako v Coeur de Noir od BeauForta. Příjemný aromatický Lutens, zjemnělý pomerančovou kůrou a možná i perníčky s citrónovou glazurou, nic temného ani ďábelského.

Avatar
jerry (19.3.2020 )

Prastarý, kadidlovým kouřem prosáklý dřevěný kotlík, jen dřevěná vařečka je nová. V kotlíku je směs drceného nového koření s vyvanutým kari kořením, pár zrnky šafránu, usušeným jedlovým jehličím a jedním bobkovým listem. Všechno neprodyšně zahaluje neprostupná mlha ze znatelně větrového pižma. Tohle je směs Fille en Aiguilles, Feminite du Bois, Clair de Musc a Le participe passé....že by Ch. Sheldrake začal vykrádat sám sebe?

Avatar
blackviolet (25.12.2019 )

Švestky v likéru se skořicí zahřívané na pekelném ohni v oblaku kadidla se pomalu rozpékají na hustý tmavý oudový lektvar se dřevem a pár zelenými listy vavřínu. Teď ještě vychladit, přidat trochu pryskyřice, semišového labdana a pomerančové kůry. Nakonec ta dřevitá ambrovka nebude tak ďábelská, se šafránovou růží a pudrovým pižmem působí docela uhlazeně.

Avatar
wendulka (13.12.2019 )

Ďábel vás zve na své lůžko z masivního dřeva vskutku rafinovaně a to prostřednictvím vánočního punče s hřebíčkem, skořicí a strouhanou pomerančovou kůrou, který vaří v kotlíku, zahřívaném prostřednictvím kadidla, balzamické ambry a dalších pryskyřic. Díky nahořkle medicinálnímu tónu oudu a labdana je jeho lůžko potažené kůží, vystlané šafránově semišovými poduškami a zasypané sušenými okvětními plátky růží. Nebyl by to ovšem ďábel, aby mezi ně nepřimíchal alespoň trochu borovicového jehličí.