databáze 116743 vůní od 8385 značek a 1580 parfumérů

La couche du diable Serge Lutens

La couche du diable
značka: Serge Lutens
parfumér: Sheldrake, Christopher
rok: 2019
určení: unisex
složení: oud, labdanum, mandarinka, pomeranč, skořice, růže, šafrán, pižmo, ambra, dřeva
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
Cervanek (11.4.2020 )

Dívka na podpatcích z Fille en Aiguilles se svou typickou vůní jehličnatých bodlinek jde z dřevěného kostelíku na malou oslavu ve farní zahradě, kde z keramických misek sálá pomerančovo-citrónová kůra, která krátce přešla varem, posléze vylézají švestky v rumu se skořicí a překrásné kadidlo jako v Coeur de Noir od BeauForta. Příjemný aromatický Lutens, zjemnělý pomerančovou kůrou a možná i perníčky s citrónovou glazurou, nic temného ani ďábelského.

Avatar
jerry (19.3.2020 )

Prastarý, kadidlovým kouřem prosáklý dřevěný kotlík, jen dřevěná vařečka je nová. V kotlíku je směs drceného nového koření s vyvanutým kari kořením, pár zrnky šafránu, usušeným jedlovým jehličím a jedním bobkovým listem. Všechno neprodyšně zahaluje neprostupná mlha ze znatelně větrového pižma. Tohle je směs Fille en Aiguilles, Feminite du Bois, Clair de Musc a Le participe passé....že by Ch. Sheldrake začal vykrádat sám sebe?

Avatar
blackviolet (25.12.2019 )

Švestky v likéru se skořicí zahřívané na pekelném ohni v oblaku kadidla se pomalu rozpékají na hustý tmavý oudový lektvar se dřevem a pár zelenými listy vavřínu. Teď ještě vychladit, přidat trochu pryskyřice, semišového labdana a pomerančové kůry. Nakonec ta dřevitá ambrovka nebude tak ďábelská, se šafránovou růží a pudrovým pižmem působí docela uhlazeně.

Avatar
wendulka (13.12.2019 )

Ďábel vás zve na své lůžko z masivního dřeva vskutku rafinovaně a to prostřednictvím vánočního punče s hřebíčkem, skořicí a strouhanou pomerančovou kůrou, který vaří v kotlíku, zahřívaném prostřednictvím kadidla, balzamické ambry a dalších pryskyřic. Díky nahořkle medicinálnímu tónu oudu a labdana je jeho lůžko potažené kůží, vystlané šafránově semišovými poduškami a zasypané sušenými okvětními plátky růží. Nebyl by to ovšem ďábel, aby mezi ně nepřimíchal alespoň trochu borovicového jehličí.