databáze 117073 vůní od 8401 značek a 1581 parfumérů

La Chasse Aux Papillons L'Artisan

La Chasse Aux Papillons
značka: L'Artisan
parfumér: Flipo, Anne
rok: 1999
určení: pro ženy
hlava: bergamot, mandarinka, růžový pepř
srdce: lipový květ, lehká tuberóza, pomerančový květ, jasmín, květ citroníku
základ: tuberóza, ylang ylang
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
jerry (02.8.2019 )

Zpočátku hodně zeleně, ale brzy se ukázal jasmín. Pak začalo vystrkovat růžky něco hebkého (tuberóza?). Po chvíli jemná vůně zeleného čaje s jasmínem, ale vůně hebká, klidná, zaoblená. Typově mi připomíná slaboučký Tea Rose Jasmin zkřížený s Hirisem, Vůně je nádherná, takový rozjasňovač. Má ovšem 2 velké mínusy - nevalnou výdrž a poměrně vysokou cenu!!!

Avatar
slniecko (24.1.2016 )

Tak ten názov, aj zloženie mi evokovalo niečo jemné, vzdušné, iskrivé, hravé pritom pestré...ale toto nie je také...proste ani chasse, ani pappilons...zatuchnuté drevo s nevydarenou tuberózou.

Avatar
wendulka (09.2.2015 )

Vyloženě lehká jako motýlci sice tahle vůně není, rozhodně je to ale jedna z nejčistších bílokvětinovek, jaké jsem zatím poznala. Těch prvních několik vteřin s natrpkle svěžím bergamotem skoro ani nestojí za zmínku, jelikož se prolíná s hořkostí neroli, hřejivostí tuberózy, nazelenalým jasmínem a medově nasládlým lipovým květem.

Až dávka čerstvého pylu (jemné pižmo) po pořádném rozvonění vůni nadnese. Každopádně ani v této fázi bych ji s létem nespojovala, dojmově z ní mám spíš pocit jarního dne na louce, kdy začalo svítit slunce jen krátce po té, co se zvedla mlha. Nebylo by to špatné, bohužel se na mně jako většina původních l´artisanovských vůní do hodiny rozpadne.