databáze 131715 vůní od 8969 značek a 1696 parfumérů

L'Instant de Guerlain (Eau de Parfum) Guerlain

L'Instant de Guerlain (Eau de Parfum)
značka: Guerlain
parfumér: Roucel, Maurice
rok: 2003
určení: pro ženy
hlava: bergamot, mandarinka
srdce: kosatec, jasmín, magnólie, ylang ylang, černý bez
základ: ambra, benzoin, med, pižmo, vanilka
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
0zero7 (16.12.2020 )

Sladsi nez je moje obvykla "mira", presto stalice uz mnoho let. Medove plasty, cerstve odvickovane, citim jen v zavanu na zacatku, kociruje je citrus, vune je jiskriva a nadychana zaroven. Citim drevo, trosku koure. Vyraznejsi nez med je vanilka, ale porad je takova nacechrana, citrus na me po chvili prejde do pomerancova s trochou koreni. Vanocni cukrovi "nemam" vubec. Paradoxne ji nosim nejvic v lete, jedna z vuni na kterou slycham nejvic komplimentu. Take jedna z vuni kde EdT je dost jina nez EdP, za me jedine EdP. L'Instant je jak velmi tenka kasmirova sala, tepla, ale krehka a velmi zenska.

Avatar
jerry (12.12.2020 )

Sladká (ale nepřeslazená), medová (ale neulepená).... to není pohádka o chytré horákyni, ale popis vůně. Med je doplněn ještě o vanilku a bílé kytky (obzvlášť magnólie je dobře znatelná). Po dvou hodinách, kdy bílé kytky vyvanuly, tak je nejkrásnější - jemný med se špetkou bílé čokolády a pražené mandle s vanilkovým cukrem....no prostě k sežrání. Univerzální vůně bez ohledu na věk, denní dobu, společenské postavení a roční období (jen v létě bych asi byla opatrná). A drží víc jak dobře.

Avatar
Dalia (28.11.2020 )

Mazlivka do zimy …
V této vůni vnímám pár kapek citronu na úvod a potom krémově vonící květy, které se zvolna noří do vanilkové pěny se slzou medu a kopečkem našlehaného pižma. Snažím se rozšifrovat, která že květina je zde dominantní a je to trochu oříšek. Snad kosatec, říká můj nos.
Velmi příjemná vůně do chladných dnů. Je měkká, objímající, utěšující, skoro mám pocit, že se s člověkem mazlí.

Avatar
Fleur (10.1.2015 )

Citrón s medem jsou zřetelně cítit hned po aplikaci. Přidává se rozkvetlá magnólie, jejíž větve se téměř ohýbají pod tíhou květů s pylem. Ylang-ylang dodává vůni elegantní odpich, jímž se vymyká gurmánské kategorii, do níž by snadno spadla, a to i díky hebké vanilce v závěru. L´Instant je sytá, slunečná vůně, která se nejlépe nosí v zimním období, kdy je její sladká část více zkrocená chladným počasím.