databáze 143515 vůní od 9514 značek a 1813 parfumérů

L'Inspiratrice Divine

L'Inspiratrice
značka: Divine
parfumér: Ibanez, Richard
rok: 2006
určení: pro ženy
složení: růže, pačuli, ylang-ylang z Komor, kalábrijský bergamot, pivoňka, bílé pižmo, vetiver, vanilka, tonka
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
Miru (02.3.2021 )

...zlatější, oblejší, delikátně naovocněle květinovější, mohérovější a krásnější verze Chanel No.5
Nádherné.
Fakt nádherné..., překrásné!..

Avatar
Fleur (18.2.2021 )

Připutovala ke mně omylem a úvodní snaživě jásavé bílé pivoňky, které vystřídal upjatě mýdlový ylang ylang, mi jen potvrdily, že bych se v L´Inspiratrice cítila jako v šatech odložených na dno skříně, poněvadž mají ramenní vycpávky, fiží a délku, která spolehlivě udělá i z útlého lýtka nohu od piana, ale jsou z čistého přírodního hedvábí, takže by byla škoda vyhodit je. Kvalitní ingredience v solidním zpracování, s výsledkem až příliš seriózním.
Jenže pak přišla růže v podobě růžového oleje, který se vsakuje do suché hlíny. Pár centimetrů od pokožky se drží pižmově nasládlá vůně jako příslib jara. Ovšem ani trošku nezazlobí, neprodere se z ní žádný rebelský nebo alespoň překvapivý tón. Růžové červánky dohořívají, blednou, vůně se vytrácí a hranice mezi ní a mnou až na ten teplý růžový olej zmizela. Někdy je fajn mít tichou nudnou společnici. Nechám si tě.

Avatar
wendulka (07.10.2015 )

V butiku mi paní prodavačka tuhle vůni představila jako pačuliovou růži, což ve mně až zase takové nadšení nevyvolalo, protože jsem si okamžitě představila další variaci na Midnight Poison, Noir de Noir apod. Ihned po nástřiku jsem ovšem zjistila, že jsem byla vedle jak ta jedle, L´Inspiratrice je totiž úplně jiný typ růže. Uvádí ji jiskřivě svěží bergamot a samotná růže s pačuli tu totiž působí jako lehkonohá, veselá, v žádném případě však rozjuchaná, moderní a přitom elegantní mladá dáma.

Okvětní plátky jí zlehka ohřívá ylang s podtóny zralých banánů). Vznáší se na obláčku bílého pižma. Vanilka se špetkou bíločokoládové dodávají letmý dotek sladkosti a neskutečně krotký vetiver zase kapku suché dřevitosti. Pokud tedy hledáte vůni, která by byla dobře pochopitelná pro vaše parfémově nepolíbené okolí a zároveň dostatečně zajímavá pro vás a líbí se vám třeba Gris Montaigne, tak L´Inspiratrice mi přijde ještě o něco lepší a především levnější volba.