databáze 112707 vůní od 8289 značek a 1554 parfumérů

L'incendiaire Serge Lutens

L'incendiaire
značka: Serge Lutens
parfumér: Sheldrake, Christopher
rok: 2014
určení: unisex
složení: pryskyřice, ambra, míza stromů, asfaltobeton

kolekce Section d´Or, čistý parfém o objemu 50 ml, dostupná pouze na vybraných prodejních místech

Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (1)
Avatar
wendulka (17.1.2016 )

Už dlouho si stěžuju, že Lutensovi se Sheldrakem nejspíš dochází dech nebo se snaží vyjít vstříc líbivějším trendům, proto mě loňská L'incendiaire, která otevřela novou kolekci čistých parfémů Section d´Or potěšila. Je to totiž poctivá kadidlovka, v níž je poznat, že když tohle duo chce, tak přece jen ještě umí. Navnadil mě už samotný úvod.

Trvá to sice jen pár vteřin, přesto jednoznačně cítím švestky z původní Feminité du Bois, jen tyhle jsou pečené a posypané jiskřivým zázvorem. A pak začne sheldrakeovské tóčo kombinací temného kadidla, mediciálního oudu, březového dehtu, palčivě dřevitého hřebíčku a špetky živočišného kmínu. Nevím, jak to ten lišák Sheldrake dokázal, ale tahle divočina se mi na rozdíl od Serge Noire líbí.

Po rozvonění se kadidlo uhladí, ropná plošina zmizí, z koření zůstane jen hřebíček a celou vůni prostoupí pačuliová zemitost a sladce kouřové labdanum, díky němuž i oud změkne do semišova, přičemž kdesi v pozadí se mihne i trocha pálícího se dřeva. Na kůže vám tak zůstane příjemně žhnoucí sametová kadidlovka s nadprůměrnou intenzitou a výdrží. Kdyby šlo o zvonkovou cenu, asi bych neváhala a skočila po ní.