databáze 119356 vůní od 8482 značek a 1599 parfumérů

L'incendiaire Serge Lutens

L'incendiaire
značka: Serge Lutens
parfumér: Sheldrake, Christopher
rok: 2014
určení: unisex
složení: pryskyřice, ambra, míza stromů, asfaltobeton

kolekce Section d´Or, čistý parfém o objemu 50 ml, dostupná pouze na vybraných prodejních místech

Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
Cervanek (21.5.2020 )

Překrásně doutnající oudové kadidlo s živočišnou myrhou. Pravé kadidlové combo, nebo-li kadidlo v č.p. Vše kolem okamžitě hoří na doutnající popel. Z kůže sálá dlouhé hodiny božská myrha impérial s gerániem, jemné pačuli a schovanou šťavnatou švestkou, která se však hned neobjeví. Jedním slovem NOBLESA.

(L´Incendiaire + Veilleur de Nuit lze i skvěle vrstvit, přičemž žádná vůně není ochuzena)

Nevěřila jsem, že Section d´Or je něco extra, mohu potvrdit, že je - z flakónu určitě. (Výdrž parfému 8-9 hod)

Pro Section d´Or byl zvolen vymazlený flakón z neprůsvitného černého hladkého skla se zlatým štítkem přes celou přední stranu. Flakón je ukrytý nejprve v hranaté antracitové krabičce o velké zrnitosti s černou stuhou na snadnější vyklápění. Stěny vypolstrované na čepičku splash flakónu a na boku zvlášť kapsička pro vapo. Zrnitá krabička je v horní krabičce opět černé barvy, vysekané z E vlny kartónu s pogumovaným povrchem a zlatým obdélníkem. Horní krabička vypadá jako zlatá cihla, je v podstatě z pevného kartónu, jak je tomu u 30 ml Včelek z la Maison Guerlain, jen jiné zabarvení a ta se ještě vkládá do pevného průsvitného přebalu s klopou nahoře a v tónované šedé barvě ve spodní části, což vypadá velice efektně a ochranný obal působí zakouřeným dojmem.

Pracovníci obalové techniky z Marketingu, Designu a Výroby včetně sklárny si zde pohráli. Jejich práci ocení NEJEN každý Fachmann z branže, neb je jasně vidět, že zde bylo použito několik velice náročných technologických postupů.

Avatar
wendulka (17.1.2016 )

Už dlouho si stěžuju, že Lutensovi se Sheldrakem nejspíš dochází dech nebo se snaží vyjít vstříc líbivějším trendům, proto mě loňská L'incendiaire, která otevřela novou kolekci čistých parfémů Section d´Or potěšila. Je to totiž poctivá kadidlovka, v níž je poznat, že když tohle duo chce, tak přece jen ještě umí. Navnadil mě už samotný úvod.

Trvá to sice jen pár vteřin, přesto jednoznačně cítím švestky z původní Feminité du Bois, jen tyhle jsou pečené a posypané jiskřivým zázvorem. A pak začne sheldrakeovské tóčo kombinací temného kadidla, mediciálního oudu, březového dehtu, palčivě dřevitého hřebíčku a špetky živočišného kmínu. Nevím, jak to ten lišák Sheldrake dokázal, ale tahle divočina se mi na rozdíl od Serge Noire líbí.

Po rozvonění se kadidlo uhladí, ropná plošina zmizí, z koření zůstane jen hřebíček a celou vůni prostoupí pačuliová zemitost a sladce kouřové labdanum, díky němuž i oud změkne do semišova, přičemž kdesi v pozadí se mihne i trocha pálícího se dřeva. Na kůže vám tak zůstane příjemně žhnoucí sametová kadidlovka s nadprůměrnou intenzitou a výdrží. Kdyby šlo o zvonkovou cenu, asi bych neváhala a skočila po ní.