databáze 119990 vůní od 8502 značek a 1608 parfumérů

L'Heure III Vertueuse Cartier

L'Heure III Vertueuse
značka: Cartier
parfumér: Laurent, Mathilde
rok: 2012
určení: unisex
složení: pelyněk, rozmarýna, mastix, tymián, verbena, levandule

kolekce Les Heures de Parfum

Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Cartier (Značky)
Komentáře k vůni (4)
Avatar
jerry (17.10.2020 )

Náruč čerstvě sklizené zelené levandule, s minimem rozkvetlých kvítků. Ostatní byliny jsou spíše do počtu - levandule jim nedává příliš prostoru k prosazení (což ale není žádná závada). Aromaterapie ve flakónku...

Avatar
slniecko (18.11.2016 )

Ostrá, zelená, šťavnatá, optimistická vôňa, ktorá postaví na nohy. Nositeľku, nie obecenstvo k úteku. Najhlavnejšiu rolu hrá verbena, ale ostatné zložky jej zabraňujú "zovocnieť", ako niekedy zvykne, navyše jej pridávajú na zeleno-bylinnom charaktere. Vynikajúce.

Avatar
Mitzi (11.6.2015 )

Mathilde Laurent vyplenila zahradu středověkého lékárníka a vyrobila parfém přesně pro mě.
Zelená, bylinná směs plná čerstvé levandule, rozmarýny, verbeny, tymiánu, pelyňku, borové pryskyřice a dalších přírodních vůní, ve své jednoduchosti zcela božská!
Doufám, že se věhlas L'Heure Vertueuse nedostane do Bruselu, k těm likvidátorům všeho přírodního, nechemického, nesterilního… co by MOHLO vyvolat alergie… ale hlavně to léčí, protože tohle není jen parfém, to už je mistrovské dílo geniálního fytoterapeuta.
O něco podobného se pokusil v roce 1999 Jean-Paul Guerlain, ale Herba Fresca došla jen asi na půl cesty k téhle „třetí hodině“. Mathilde Laurent šetřila mátou (možná ji zcela vynechala) a nebála se nepoužít vůbec žádné květy kromě levandule.
Vysoce hodnotím i souhru čistých linií obalu s obsahem a fenomenální název. Tahle „hodina“ je velmi poctivá ve svém vyznění. Nebojí se, že se nebude líbit. Mám z ní dokonce pocit, že jí to je úplně jedno, stejně jako Přírodě samotné.

***** Lepší to už být nemůže.

Avatar
andry (11.6.2015 )

Absolument Absinthe je hodně dobrá bylinková vůně. Ani Ninfeo Mio nebo Mandragore nejsou špatné. Ale kam se hrabou na tohle! Tohle je nádherně autentický kopec bylinek, kdy se vůně sušených mísí se svěže zelenou mízou čerstvě natrhaných. Některé stonky jsou až zdřevnatělé. A kolem to divoce roste a voní tak uklidňujícím způsobem... Támhle se suší rozmarýna, támhle levandule... Jen škoda té výdrže, to se moc nepředvedli.