databáze 107955 vůní od 8137 značek a 1500 parfumérů

L'Heure II Convoitée Cartier

L'Heure II Convoitée
značka: Cartier
parfumér: Laurent, Mathilde
rok: 2011
určení: pro ženy
složení: karafiát, kosatec, sametové a pudrové tóny

kolekce Les Heures de Parfum

Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
Cervanek (15.3.2019 )

Kytice karafiátů Royal od bílé přes růžovou až po sytě červenou s pikantní vůní zralých, čerstvě utržených lesních jahod rozmačkaných v husté smetaně. Starosvětský nádech, procházka po chladivém mramoru ve Versailles, pařížský šmrnc tvoří nesmírně elegantní a noblesní parfém s dlouhou výdrží.

Avatar
wendulka (22.11.2015 )

Máte rády rtěnkové vůně a taková Lipstick Rose je na vás příliš sladká, bonbonková či ovocná a Iris Poudre přiliš pudrová? Pak by se tato vůně mohla stát vaší „vytouženou hodinou“, protože zde má kosatec navíc i trochu té „máslovosti“, svěží šťavnaté zeleně, navíc pokud vám není cizí květinově pikantní karafiát. Vraťme se však na začátek.

Po kratičkém závanu čerstvě rozmačkaných jahod zasypaných zelenými lístečky jahodníku tu máme vůni čerstvé rtěnky se sametově hebounkými zelenými listy fialek. Potom rtěnka mizí a ukazuje se nádherný dvojtakt kosatce a karafiátu. Karafiát je lehce posypaný hřebíčkem a voňavě mi tak trochu připomíná něco z Lutensovy Vitriol d’œillet.

Asi právě díky hřebíčku vůně získává hřejivě pižmovitý nádech. A pochopitelně abych nezapomněla, kolem karafiátu se ovíjí kosatec několika podob: máslový, zároveň mírně zapudrovaný, trochu zemitý a zároveň šťavnatě zelený. No a nakonec, nevím, jak je to možné, ke mně odněkud z dálky zavane gurmánský podtón ledových kaštanů.

Avatar
andry (12.6.2015 )

Máte-li náhodou v oblibě karafiát, Druhou hodinu byste měli vyzkoušet. Je v ní autentický, jako rovnou ze zahrady k nosu, měkký jako květinový polštářek. Lehce nasládlý, svou pikantní lehce kořenitou vůni zvýrazňuje ještě růžovým pepřem. Později se objevuje dřevitost a poprašek nesladkého kosatcového pudru.