databáze 136620 vůní od 9209 značek a 1743 parfumérů

L'Heure Bleue (Extrait de Parfum) Guerlain

L'Heure Bleue (Extrait de Parfum)
značka: Guerlain
parfumér: Guerlain, Jacques
rok: 1912
určení: pro ženy
hlava: anýz, bergamot
srdce: karafiát, neroli
základ: kosatec, fialka, vanilka, benzoin, tonka

design flakonu: Raymond Guerlain

Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
jerry (12.12.2020 )

Začátek je celkem kořeněně těžký - ale jde o koření zvláštní: anýz bez jeho typické mentolové ostrosti a bergamot bez čpavosti. Po pár minutách fialka - ale ne žádná čerstvě utržená kytička, ale tajemná fialka v pudrovém obláčku. Za ní občas vykoukne v pudrovém kabátku oblečený karafiát a suchá růže (hodně podobná jako v Tea Rose). Vůně je "starodávně" elegantní - tajemná zasněná dáma v secesních šatech s krásným kloboukem zaklesnutá do kavalíra na podvečením korzu. Trošku mě ruší benzoin, ale téhle vůni bych odpustila i neodpustitelné. Po několika hodinách se ještě objeví trochu pudrové vanilky. Výdrž je neuvěřitelná (jde ostatně o čistý parfém).

Avatar
euridike (07.12.2020 )

... zase jedna recenze napsaná na jedno dlouhé nadechnutí...

Vůně, jejíž barva nemá jméno. Je jen jedna. Tahle. Noc, v níž zmizel Exupéry. Jinde a jindy tahle vůně neexistovala, tedy neexistovala ani její barva, ta temnost modři, kterou neznáš, nikdo nezná, co nemá jméno, to se lehce ztratí - a ano, Jacques Guerlain to jistě věděl, je to už víc než sto let, že se jednou přihodí něco, pro co nebudou žádná slova, vše stane se v té noční vteřině, která se odehraje mezi dvěma mávnutími křídly černé holubice. Tma bude na chvíli složena z kaleidoskopického nekonečna fialkových květů, těch téměř černých, velkých, sametových, v jejich srdcích jiskry sladkého hvězdného prachu, jen na chvíli, na moment - a pak tu bude zase jen noc, ta noc, v níž zmizel Exupéry, nad Paříží v tu noc jistě pršelo, někdy mám pocit, že nad Paříží prší vždycky... //Why does it always rain on me? Prostě protože...//

Avatar
Dalia (04.11.2019 )

Zkapalněná modř ... hladivá kompozice fialek, karafiátu a kosatce, květinové srdce poklidně tlukoucí v objetí mandlově vonící tonky. Působí na mě mnohem učesaněji než verze Edp a má také více tělový charakter, což je pro řadu čistých parfémů typické. Krásná vůně!

Avatar
wendulka (17.3.2016 )

Čistý parfém má anýzový úvod ještě výraznější než EdP, o to rychleji se ovšem pak stáhne. Aldehydy s bergamotem zde sice také mají své místo, ale jsou tlumeny pryskyřičnatým kouřem. Odtud rovnou přeskočí ke květinové sametovosti a příjemně sladké fialkovo-kosatcovo vanilkové pudrovosti, zbývající složky včetně živočišnosti se zde drží v pozadí a parfém tak působí mnohem uhlazenějším dojmem, jak je pro parfémové extrakty Guerlain typické.