databáze 118093 vůní od 8443 značek a 1588 parfumérů

L'Eau de Merzhin Anatole Lebreton

L'Eau de Merzhin
značka: Anatole Lebreton
parfumér: Lebreton, Anatole
rok: 2013
určení: unisex
hlava: galbanum, andělika, list fialky
srdce: sladká akácie, bílý hloh, tomka
základ: zelené seno, tonka, kosatec, mech
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
alibi (27.2.2019 )

Pro můj nos je to opravdu velmi zelená a vlhká vůně. Galbanum, andělika, zelené seno, mech vykreslují podobu reálné zahrady plné trávy, masitých lodyh a lehce tlejícího sena ve vlhký letní podvečer. V závěru se malinko uhladí, ale stále je zelená jak brčál.

Avatar
blackviolet (13.11.2016 )

Je to přesně jak píše wendulka, krajina francouzského severu, svěží tráva, jejíž zeleň je zdůrazněna galbanem, andělika, pastviny s lučními travinami, keře hlohu a porosty fialek na úbočích zalesněných kopců s mechovým podrostem. Sladkost do této náruče zeleně vnesou květy kvetoucích mimóz a zemitost zase kosatec.

Avatar
wendulka (20.9.2015 )

Anatole Lebreton je parfumér, pocházející z francouzské Bretaně a právě tahle vůně má být inspirovaná jeho dětstvím, stráveným běháním po loukách, mechových porostech v hlubokých lesích a tajemných vřesovištích bretaňského venkova. A co k tomu dodat, ve flakonu z toho najdete úplně všechno.

Nasládle zelená andělika s větrovými podtóny, hořkým zeleným galbanem, samětově zelenými lístky fialky, hlohem a chomáčky pudrové mimózy tu zastupuje louku, plnou vlahé zeleně, bylin a květin. Řekla bych, že je to zejména mimóza, která tomu společně s křehkým kosatcem asi nejvíc dodává vzdušnost a lehkost. A protože jsme na louce a máme tu mimózu, nechybí tu ani hromada čerstvého sena, lákající k ulehnutí.

V základu pak nebyl opomenut ani ten les, zastoupený navlhlým mechovým podkladem, jenž vůni dodá jemný punc chypre. Čili pro koho je taková Une Fleur de Cassie příliš úderná a Farnesiana coby mimózová vůně zase přespříliš sladká, ale chce něco se stejně dobrou výdrží a přitom dostatečně originálního, směle do L´Eau de Merzhin.