databáze 136870 vůní od 9214 značek a 1747 parfumérů

L'Eau d'Hiver Frederic Malle

L'Eau d'Hiver
značka: Frederic Malle
parfumér: Ellena, Jean Claude
rok: 2003
určení: unisex
složení: bergamot, andělika, hloh, otočník, med, kosatec, jasmín, karamel, pižmo, karafiát
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
daniela (30.6.2020 )

Jemná vůně, ze začátku až "l'artisanovská", dokonce mi připomněla moučnou Bois Farine a mandlově lepidlovou Jour de Fête (bílá lepicí pasta :)). Po rozvonění ještě jemnější - seno a med a sluncem vysušené dřevo, teplý vzduch a drobné kvítky svlačce, vonící lehce jako hořkosladké mandle. Studené mandlovo-vanilkové mléko. Prázdninová pohoda, léto. Tak pořád přemýšlím, jaký byl asi záměr tvůrců spojit takovou vůni s takovým názvem... až když si představím vůni ztvárněnou pár odstíny barev - vidím béžovou, ocelově šedou a bledě fialovou - tak mi takový obraz připadá spíše zimní. Přitom čichem, "vědomě", je to pro mě rozhodně vůně léta.

Avatar
Miru (12.5.2020 )

...nejluxusnější/co se týče kvality sušených rostlin na letním slunci),
ale také nejdražší a nejmíň cítitelné - přesněji řečeno tušené, teplé seno na světě.
A to je vše
(= tragedie)
16/03/20

Avatar
Luna (25.11.2016 )

L´Eau d´Hiver Frederic Malle Pozdě, ale přece...Kdybych ho znala dřív, nemusela jsem si lámat hlavu, čím se tak mohla vonět Cate Blanchet neboli Galadriel v LOTR. Je to jasný. Tohle je prostě elfí vůně. Čistá, průzračná, ale zároveň vás pohladí teplou dlaní. V počátku jsem ucítila vůni babiččiny skříně, do které si dávala fialkové mýdlo a podobně jako Apres L´Ondée nebo L Heure Bleue mě málem rozplakala (proto ani jednu nemůžu nosit). Ale před krokodýlími slzami mě zachránil heliotrop v kombinaci s muskem a nabídli mi sáček s mandlemi. "Na, vem si a nebul, už seš velká."

Avatar
jerry (15.1.2015 )

Na první počich nádhera – od počátku průzračně čistá, jemná, příjemná vůně. Vůně sena (nejsenovatější seno, které znám) a slaboučkého anýzu. „Zimní voda“ není žádnou chladnou vůní,ale je to teplý parfém na zimu (ale i jaro a podzim). A s výbornou výdrží navrch…