databáze 125470 vůní od 8666 značek a 1642 parfumérů

Kelly Calèche (Eau de Toilette) Hermès

Kelly Calèche (Eau de Toilette)
značka: Hermès
parfumér: Ellena, Jean Claude
rok: 2007
určení: pro ženy
hlava: grep, konvalinka, narcis
srdce: růže, tuberóza, mimóza
základ: kosatec, kůže
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
Fleur (16.1.2021 )

Růže vykvetlá z kůže.
Úvodem se střídají květiny s nahořklým ovocem, které mi připomíná nezralé mango obalené slupkou z nubuku. Vůně ovíjí svoji nositelku a splývá s pokožkou, téměř se do ní vpíjí a zároveň sládne jako rozvíjející se růže a seno z kvetoucího fialového jetele. Na oblečení ovšem vystupuje ostřejší tón, to se znovu připomíná kůže.
Byla jsem připravena čelit upocené koňské stáji, práskání biče a sušenému senu, ale kožené tóny v Kelly Calèche se podobají spíše vůni, kterou je prosycen luxusní butik s koženými botami a kabelkami. Pravda, některé z nich mají na můj vkus až moc kovbojských třásní, jenže ve větru budou krásně povlávat a alespoň trošku rozhýbají tu elegantní přísnost, jež by jinak vůni hrozila.

Avatar
jerry (27.1.2020 )

Začátek bylinkově kožený - takové napůl ještě zelené seno a na něm položená kožená bunda. Postupně začaly zesilovat kytky, ale v decentní a jemné podobě - spíš takový květinový mlžný závoj (ve složení jsou uvedeny samé kytkové pecky typu konvalinka, mimóza nebo tuberóza,ale ve skutečnosti žádná z nich není nijak výrazněji znatelná - jakoby se z několika kytek vytvořila jedna úplně nová kytka). Kožený tón zůstal zachován - není to ale drsná kůže jako v Cuir od Lancome nebo Cuir de Russia. Kůže je to jemná, voňavá, hebounce semišová. Na konci sice trochu zesládla, ale nijak přehnaně. Uvolněná, přesto však elegantní, vůně hlavně na denní nošení (a celoročně).