databáze 142570 vůní od 9484 značek a 1805 parfumérů

Joyeuse Tubéreuse Guerlain

Joyeuse Tubéreuse
značka: Guerlain
parfumér: Jelk, Delphine , Wasser, Thierry
rok: 2017
určení: pro ženy
hlava: zelené tóny
srdce: tuberóza, lilie, jasmín sambac
základ: santalové dřevo, vetiver, vanilka
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
Miru (14.4.2022 )

...jemňounkaté, plně lahodné, nadýchaně krémově vanilkovojasmínové,
zelenkavé křehké lístky se jen mihly ve vánku rána...
Po chvíli se zelené lupínky hlásí o slovo více, spolu s hedvábnými santalovými pilinkami a delikátně dřevitými vetiverovými vlásky ubírají jasmínu hlavní slovo.
No, na stupnici od jedné do deseti je na mně intenzita 2...
...a výdrž? Sotva ji, po pár minutách, co píšu, ještě cítím,
závoj závojů utkaný pár nitkami z čistého parfému Chanel No.5 a Allure EdP bez citronků...
(tuberóza.? Ta se někde za rohem, ale hodně daleko, chechtá, jak všechny vyšplouchla, že ji nikdo nenašel...))

Avatar
andry (03.5.2021 )

Veselá tuberóza se zpočátku tváří spíš jako gardénie, má pevné, zářivě zelené listy a trubičky jejích květů jsou plné teplého mléka slazeného pylem sypajícím se přímo z pestíku. Je mladá a neomamná, ještě nemá tu pihu namalovanou na levé tváři ani dlouhé černé řasy. Není tu sama, jinak by nemohla být veselá - společnost jí dělá sladce krémová křehká lilie, ukrývající svou porcelánovou pleť pod slunečníkem ze sametových, ovocně pudrových fialek. Kolem z blankytného nebe padá zlatavě vanilkový prach a tuberóza s lilií v něm tančí jako v jarním dešti, až se jim santalové podpatky krajkových střevíčků zarývají do pižmově měkké hlíny s vetiverovým podrostem.

Avatar
wendulka (10.3.2018 )

Veselá tuberóza je skutečně vším možným než tuberózovou vůní. Napřed si myslíte, že ji najdete v úvodní svěžesti pomerančového květu, citrusů a křupavé zeleně. Po rozvonění ji hledáte v romantickém květinovém pugetu, uvázané z lilií, ovocného jasmínu a gardénie, jejichž stonky nasávají chladnou vodu z vázy, zatímco na květy dopadají hřejivé sluneční paprsky.

Pokus v této váze někdy nějaká tuberóza byla, pak se nezdržela příliš dlouho, protože se floristce do vazby zkrátka nehodila. V základu kytice nepatrně vanilkově zesládne a i s přispěním santalu přejde do krémových tónů. Nechybí ani pár zrnek bílého pižma pro navození atmosféry květinového pylu. Takhle nějak jsem chtěla, aby na mně voněla Floral Romantique.

Avatar
domenica (19.3.2017 )

"Veselá" tuberóza? Možná. Ale rozhodně tuberóza se smyslem pro humor. Neustále totiž laškuje, schovává se za velké bílé květy lilií a skáče šipky do proutěných košíků s jasmínem. A nejspíš se dobře baví tím, jak ji všichni hledají. Téměř marně hledají, nutno dodat. A to bude možná dobrá zpráva pro ty, kteří mají s tuberózou v parfémech problematický vztah a zároveň to bude asi ne zrovna dobrá zpráva pro ty, kteří čekali nějaký velký tuberózový parfém se vším všudy, co k tomu patří.

Na začátku to všechno citronově žlutě jiskří a svěže zeleně křupe. Jako chladné jarní ráno v parku a jako vůně právě otevřeného květinářství s čerstvě nařezanými květinami ve vázách a s vlhkou hlínou v květináčích. A všemu tomu kraluje lilie. Dodává špetku typicky zeleného chladu, aniž by tentokrát nastavovala i svou ponurou tvář. A kde je tuberóza, když měla být hlavní ingrediencí? No, jak to říct? Je jen stínem, padajícím na mohutné liliové květy, je jen tušená, rozplývá se mezi ostatní květenou, tak spořádanou a bez jakýchkoli známek omamnosti, mezi směsí lilie, gardenie, konvalinky, jasmínu, pomerančového květu…

Svěžest a zelenost květinových tónů začne pomalu ubírat na intenzitě ruku v ruce s tím, jak se objevuje hladce vymíchaný smetanový krém. Voní po vanilce a celou kompozici uhlazuje a dodává jí na hřejivosti. Květinářka vyměňuje velké orosené vázy z čirého skla za nové, z matného skla, zdobené drobným vzorem. A právě v tento čas už pomalu začínají otevřenými dveřmi a dvěma velkými výlohami pronikat první, stále ještě jen jarně nesmělé, ale už trochu hřející sluneční paprsky. Dojem prohřátosti s postupujícím dnem ještě trochu sílí, parfém sládne, objevuje se tělově příjemné, hutné bílé pižmo, ale pořád tu zůstává i stopa té počáteční bílo-zeleně květinové svěžesti. Vývoj parfému je poměrně rychlý, obláček kolem nositelky se nijak drze do prostoru nešíří, ale zhruba tři, možná čtyři hodiny, je příjemný i pro ty, které si pustíte trochu blíž k tělu.

Joyeuse Tubéreuse je decentní, jemná, hladivá, křehká… vše co nečekáte od parfému s "tuberózou" v názvu. Připomíná mi moji oblíbenou verzi Samsary – Un Air de Samsara (1995). Byla velmi podobně sestavená a dokonce měla i to matné sklo flakónu. Tenkrát se mi otiskla do paměti jako ta "pastelová" Samsara. Stejné pocity mám z Joyeuse Tubéreuse: pastelové bílé květy. Žádné tuberózové drama se nekoná.

(13.3.2017)
Celá recenze, včetně fotografií na blogu Guerlinade:
http://guerlinade.cz/2017/03/13/guerlain-joyeuse-tubereuse-recenze/