databáze 121980 vůní od 8568 značek a 1626 parfumérů

Jour d'Hermès (Eau de Parfum) Hermès

Jour d'Hermès (Eau de Parfum)
značka: Hermès
parfumér: Ellena, Jean Claude
rok: 2012
určení: pro ženy
hlava: grep, citrón, vodní tóny
srdce: gardénie, brambořík, zelené tóny, bílé květiny
základ: pižmo, dřevité tóny
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
daniela (19.8.2020 )

Sladká vůně s květinami a tropickým ovocem, je šťavnatá a trochu mi připomíná rozkvétající žluté květiny - nočenky. Postupně se rozvoní ovocná citrusově hořkosladká vůně, která by krásně zapadala mezi Zahrady. I když Zahrady si užívám víc, Jour mi připadá trochu nedotažená, jako by vůně nebyla celistvá, ale byly v ní "mezery" (nevím, jak to líp vyjádřit :) Navíc po nějaké době už na vůni zapomenu a ona se pořád připomíná - jako když v reklamě na letní nápoj s tropickým ovocem najednou vylétne tu plátek nektarinky, tu kousek manga... a přitom je to jednotvárné a žízeň to rozhodně nezažene.

Avatar
jerry (05.4.2020 )

Směs jemných květin se zelení a mangem - nejprve sladkým, postupně pak nesladkým zeleným. Ale ani v případě počátečního sladkého manga nejde o nějakou ulepenou ovocenku - vůně je lehká, zelená, tak akorát svěží. Dala by se charakterizovat jako sladší, květinová, nehořká variace na Un Jardin Sur Le Nil.

Avatar
wendulka (24.10.2015 )

No jo, svěženkovský Ellenův styl se nezapře ani tady. Na začátku je to čerstvě vymačkaná grepová šťáva, hořká, ostře svěží, dokonce je cítit i ta dužina, z níž odkapává. Uch, jen kdyby si odpustil tu stojatou, lehce zatuchlou vodu a la Davidoff Cool Water Woman.

Nahořklost zůstává i po rozvonění, ale už dostává podobu spíše grepové kůry. Do popředí se dostává směs lehkých bílých květin, zejména gardénie, která neřeže, ani nehoubičkovatí, naopak vůně má díky ní příjemný květinově krémový nádech, a potom orosená konvalinka s křehounkými zelenými lístečky.

Nechybí ani trocha hřejivého "mýdlového" ylangu a jemně "pudrová" mimóza. No a to by nesměl být Ellena, aby k těm jeho vodním tónům nepřidal i chemické drhnoucí pižmo z prádelny a dosti štiplavý cedr. Co se tedy v počátku zdálo býti osvěžující lehkou květinovkou, skončilo jako potenciální náběh na bolehlav.

Avatar
andry (01.5.2015 )

Hořká květinovka. Podstatně výraznější než většina řady Hermessence, ale podobná (některým) tamním vůním typickým, pro mě poněkud gumovým tónem. Květiny jsou samy o sobě spíš lehčí, ne nějaké extra omamné nebo ztěžklé pylem. Růže, jasmín, mimóza, konvalinka…? A grep, resp. grepová kůra. To je to, co dělá ve vůni tu hořkost. Nečekejte verzi ala Pamplelune, tohle není veselý letní citrusíček, ale utlumovač květinové rozjásanosti. Se zeleno-dřevitým základem s vetiverem vůně působí poměrně střídmě a konzervativně, kultivovaně a řekla bych i odměřeně.