databáze 116657 vůní od 8382 značek a 1580 parfumérů

Jasmin Angélique Atelier Cologne

Jasmin Angélique
značka: Atelier Cologne
parfumér: Epinette, Jérôme
rok: 2015
určení: unisex
hlava: sečuánský pepř z Číny, sibiřská andělika, sicilský citrón
srdce: fík, perské galbanum, egyptský jasmín
základ: brazilská tonka, somálské kadidlo, bílá ambra
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
jerry (29.1.2020 )

Anděliky nemnoho, zato mnoho je galbana v podobě zelené, čerstvě pokosené trávy, plné ledově studené rosy. Po rozvonění se urputně (a vcelku úspěšně) prosadil jasmín, hladký a až trochu gurmánsky sladký. Nemusím neroli a jasmín na mě obvykle dělá indolickou neplechu, ale v tomto zpracování je to pro mě duo de luxe.

Avatar
blackviolet (13.4.2016 )

Andělika je ve vůni pouze v počáteční fázi, citrusová a okořeněná pepřem, potom převládá galbanum s kouřovým tónem, který spíš než kadidlo připomíná nedopalky cigaret. Jasmín je utlačován galbanem a daří se mu jen občas prolomit jeho dominanci, než pak definitivně podlehne v nerovném boji, do kterého si galbanum ještě přivolá na pomoc kamarády z lesa.

Avatar
wendulka (03.4.2016 )

Název je podle mě malinko zavádějící, protože já osobně v ní jasmín skoro vůbec necítím. Naopak je to vůně plná zeleně, kterou v úvodu společně se svěžím citrónem a pikantním pepřem podtrhuje především andělika. Ale ani ta andělika příliš dlouho nevydrží, jelikož je po pár minutách vystřídána hořkým zeleným galbanem a nezralým fíkem. Po rozvonění potom vůní jednou stranou osvěží cypřišové jehličí a zároveň ji prohřeje kadidlo. Až sem by to bylo v pořádku, kdyby se v další fázi nepřidal lehce čpící cedr s chemickou ambrou.