databáze 119449 vůní od 8488 značek a 1599 parfumérů

Jardin Secret Parfums de Nicolaï

Jardin Secret
značka: Parfums de Nicolaï
parfumér: de Nicolaï, Patricia
rok: 2009
určení: pro ženy
hlava: meruňka, černý rybíz, tangerinka
srdce: jasmín, růže, tuberóza
základ: ambra, větvičník, pačuli, cedr
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
jerry (14.2.2020 )

Sytá výrazná květinovka, přesto však není hutná - spíš se tak obláčkově vznáší. Převažuje hebký ylang-ylang doplněný lehkým pryskyřičně kouřovým podtónem. Výdrž je perfektní.

Avatar
andry (28.4.2015 )

Květinové chypre „pro sraby“ a vůně, díky které beru Patricii Nicolai po (pro mě ;) ) propadácích Sacrebleu, Vanille-Tonka a Eau Turquoise laskavě na milost. Tuberóza je zde mírná, oblá a hebká, zakápnutá meruňkovou šťávou, nehraje prim, jak mívá často ve zvyku a je poměrně ovocná, jahodová, spíš než bílokvětinově omamná. Sušená růže jí dodává lehce mýdlový nádech, tak asi mohl vonět prádelník provoněný květinovým mýdlem před poněkud více lety… Trochu nostalgie. Chyprový základ drhne jen mírně, je suchý, zemitě-dřevitý a je v něm znát i teplá ambra, není chladný, jak někdy bývá. Tajná zahrada to sice moc není, ale vůně je velmi příjemně poklidná až zasněná.

Avatar
wendulka (22.4.2015 )

Tak jsem se těšila na květinovou zahradu, hlavně na růži a chypre k tomu a co z toho vylezlo? Na ůvod to byla především hořce svěží zeleň spolu s kyselým rybízem a asi tak s půlkou meruňky včetně té chlupaté slupky. K tomu se přidal zelený, lehce indolický jasmín s nazelenalou omamnou tuberózou. A aby té zeleně nebylo málo, zkázu dokonalo pačuli s tóny plesnivějícího sklepa.

Teprve po rozvonění jasmín zmizel, tuberóza se ustálila do neomamné "meruňkové" podoby a vůni zahřála pryskyřičnatá ambra. Až v drydownu se objevila špetka "sametově" zelených tónů chypre. No ale stejně, že by tohle byla zahrada, v níž bych chtěla trávit svůj čas, to říct nemůžu.