databáze 141230 vůní od 9436 značek a 1800 parfumérů

Izia Sisley

Izia
značka: Sisley
parfumér: d'Ornano, Isabelle , Clerc-Marie, Amandine
rok: 2017
určení: pro ženy
hlava: aldehydy, bílý bergamot, růžový pepř
srdce: růže, květinové tóny, andělika
základ: ambra, cedr, pižmo

design flakonu: Bronislaw Krzysztof

Diskuze:
Komentáře k vůni (5)
Avatar
Dalia (15.3.2018 )

Barevné vůně léta …

Uprostřed sluncem zalité kvetoucí zahrady vytryskla fontána citrusové svěžesti tak šťavnaté, že se až sliny sbíhají. Odstíny oranžové a žluté obejmou sametově hebké okvětní plátky růží, jako nehmotné liány se ovinou kolem jejich dřevitě zelených stonků a svými hřejivými tóny umocňují jejich sladkou vůni. Laskavé teplo uvolňuje vlhkost ze zeminy dosud nasáklé deštěm. Jako magnet přitahují neviditelné molekuly vody přijemně kořenité aroma anděliky a dovolí, aby se její jemná hořkost zasnoubila s květinovou sladkostí.
Radostná, opojná, tajemně půvabná jako chvíle strávená v zahradě léta.

Avatar
slniecko (27.4.2017 )

Tak tu sa priznám že ma flakón oklamal telom. Očakávala som, že sa Sisley bude chcieť tentokrát "zahojiť" nejakou všeobecne páčivou nenáročnou kvetinovkou a ono nie! Úvod je veľmi korenistý, až ostro, ale rozhodne nie ťažko, potom nastúpia aldehydy a tóny ruže, čo by mohlo byť trochu tuctové, ebyť archangeliky, ktorá to celé posúva do zaujímavejšej a dospelejšej roviny. Jemne a decentne to drží štipka cédra s pižmom.

Avatar
Fleur (06.2.2017 )

Jiskrný začátek je jako protřepaná láhev citrónové minerálky, která po otevření téměř exploduje, ale její obsah rychle zteplá. Po osvěžujícím citrusově pepřovém úvodu nastoupí růže. I tu však zmohlo polední slunce,jsou to těžké růžové plátky, na okrajích spálené sluncem, vydávající nasládlou vůni vadnutí. Růži doplňuje mýdlo a spolu s pižmem se podílejí na koupelnovém efektu: skleníkové vlhko, zamžené zrcadlo, v odtoku vany pomalu mizí chomáčky pěny a do vymydlené pokožky se vpíjí růžový olej.

Avatar
Alchemists_Nose (05.2.2017 )

V okamžiku, kdy jsem v parfumerii zahlédla reklamu na novinku od Sisley, vrhla jsem se k ní jako vůní naváděná střela. Sisley si drží vysokou laťku a jejich vůně nejsou nikdy nudné nebo podbízející se mainstreamu. Soir de Lune je moje stálice a kolem Eau de Soir mlsně obcházím už roky. Izia je rozhodně blíže prvně zmíněnému, je to radostná, jarní/letní vůně, plná slunce a odlesku paprsků a oslnivě jasných barev. Je TAK radostná a feel-good, až to téměř hraničí s kýčem.
Vůně se otevírá citrusovým, maximálně nadopovaných bergamotem, který na prvních deset minut ovládne vše. Potom se pomalu přidávají květiny. Podle popisu má být Izia soustředěná především na růži, ale mě by to snad ani nenapadlo - já tam měla pivoňku a pak neurčité sladké florálno, snad jen s lehkým podtónem svěží "zelené" růže. Úvod mi velmi připomněl Sud Magnolia od Atelier Cologne, také květinově svěží vůní s magnolií a růží. Přísahala bych, že během první hodiny, než vůně zhebkne do ambrového a pudrového základu, se na okrajích objevují stopy ovoce: čerstvých malin, černého a červeného rybízu. Ale jen velmi vkusně a zlehka. Pokud bych měla nějakou námitku, pak snad dojem, že sladkosti postupně přibývá až moc; napadlo mě nejednou, že mi nastříkaná ruka voní jako po nějaké pekelné Escadě.
Od první hodiny se parfém příliš nevyvíjí, drží se své květinově sladké jásavosti. Obdobný vjem mám z dry-downu Soir de Lune; vůně se zklidní, ale kromě počátečních citrusů zůstává stabilní a vřelá. Výdrž tradičně dobrá, i když ne omračující.
Izia je jako příslib jara. V únorové slotě je optimistická až k nesnesení, ale do rozkvetlého parku někdy v květnu půjde výborně. Zatím nemám nutkání ji vlastnit, ale vrátka si k ní nezavírám. Jo, a ten flakon je v reálu vážně pěkný.

Avatar
jerry (25.1.2017 )

Veselá jásavá růže s bergamotem a čerstvě rozkrojeným citrónem posypaným cukrem. Následnému náporu ledového pižma však odolala pouze růže, ovšem po úplném rozvonění vše zalil zelený čaj s pořádnou porcí citrónu. Přímo srší radostí a optimismem, což převažuje i nad (zejména v závěru) tóny blízkými aviváži. S ohledem na dosavadní portfolium Sisley počin poněkud neobvyklý (je to vůně, která by zapadla spíš k Les Parfums de Rosine), leč z hlediska marketingu pochopitelný - svěží, masově líbivá (a tudíž nekonfliktní) vůně tohoto typu v něm doposud chyběla).