databáze 131740 vůní od 8971 značek a 1696 parfumérů

IV-II Ray-Flection Masque Fragranze Milano

IV-II Ray-Flection
značka: Masque Fragranze Milano
parfumér: Lee, Alexander
rok: 2020
určení: unisex
hlava: mandarinka, aldehydy, kardamom
srdce: absolut mimózy, absolut listu fialky, slunečný tón
základ: absolut včelího vosku, cedrové dřevo, pižmo
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
Hanka H (03.8.2021 )

Začátek ostře svěží, pánské kolínské připomínající. V hlavě obsažená mandarinka je zcela nesladká a určitě i blízce příbuzná s ostatními zástupci z rodu citrusů; vnímám grepovou nahořklost, trpkou citronovou kůru a šťavnatost čerstvě rozkrojeného pomeranče. Aldehydy, podílející se na razantním nástupu, po chvíli ustupují. Vůně zůstává i v srdci „svěží a lehká“ – citrusy už nedominují, prosadí se hebce konejšivý sladkokyselý kardamom.
Myslíte, že slunce může vonět? Tvůrce tohoto parfému (Alex Lee) je o tom přesvědčen a tvrdí, že v téhle fázi bychom měli rozpoznat „solar notes“.
Tak se na to podívejme! Mísí se tu vůně květin (docela krotká mimóza), trávy a později i bylinek (kopr? kopr!), země, suchého dřeva …
Po hodině až dvou se parfém propracuje ke své závěrečné podobě. Stopa pižma vůni zaoblí (možný podíl má i uvedený vosk), pryč jsou ostré citrusové špičky. Směs kytek, nasládlého světlého dřeva, schnoucího býlí – srpnová louka kdesi za městem.
Ray-Flection je lehce nostalgická vůně léta – tedy toho kdysi průměrného středoevropského. Příjemná a absolutně nekonfliktní, s označením unisex nelze nesouhlasit, i když jistý příklon na mužskou stranu tam je. Parfém ovšem nelze v žádném případě označit za novátorský, nepřesvědčí ani výdrží - cca 5 - 6 hodin. Tak si (za tu cenu) vyberte …

Avatar
Fleur (20.3.2021 )

Zátiší aranžované travičem: na stole kytička fialek, mandarinky a několik střapečků kyselého červeného rybízu i s lístky. Voní tak intenzivně, aby rafinovaně zakryly, že jsou napuštěné jedem, ovšem ovocná šťáva, která vydává pach jako odlakovač na nehty, stejně nikoho nezláká k ochutnání. A podezřelý je i stůl ze světlého dřeva s lepkavými stopami medu, co je cítit jako moč nějaké šelmy. A vsadím se, že do rána ta vznešeně se tvářící scenérie pohádkovým kouzlem zmizí a zůstane jen pár stébel mokré slámy.