databáze 118100 vůní od 8443 značek a 1588 parfumérů

Italian Cypress Tom Ford

Italian Cypress
značka: Tom Ford
parfumér:
rok: 2009
určení: unisex
hlava: bergamot, galbanum, mandarinka, máta peprná
srdce: bazalka, karafiát, pačuli, cypřiš
základ: labdanum, mech

řada Private Blend

Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
svěženkář (12.5.2018 )

Začátek Vás přivítá uhlazenými citrusy (špetka citronového oleje, neškodná mandarinka, jemný hladký bergamot) a příjemnou mátou. Citrusy okamžitě zmizí a převládá příjemný mátový tón.Tím poté začne pronikat bazalka, ale jen na chvíli. Smísí se v jemnou bylinkovou směs na mechovém podkladu. Kombinace nyní pronikavější máty a mechu je velmi příjemná. A potom už přijde čas pryskyřice a jehličí. Máta ve mne evokuje tmavě zelenou barvu, jsme v lese. Přivoním ke kmenu stromu. Cítím mízu vytékající z rány na stromu, zem pokrývá suché jehličí. Přivoním k jehličí na větvi. Krása lesa.
Když jseme byli děti, milovali jsme odvar z jehličí. Který jsme dostávali od známého. Bylinkáře. Byl krásně sladký a voněl po jehličí. Většinou byl doslazený medem, někdy cukrem. Představovali jsme si, že je to lahodná míza stromů. A přesně takovou vůni má i Italian cypress, když je tón jehličí s pryskyřicí nejsytější. Jen méně sladký. Takže mnohem lepší.
Asi po 20 až 30 minutách na scénu přichází galbánum. Nejdříve sladké, zelené. Poté jemně kouřové. V této fázi je vůně podobná úvodní fázi Vetiver Oriental. Jen s trochu jinou sladkostí, sladkostí mízy a jehličného odvaru. Pak se ale vůně vydá jiným směrem. Postupně převládá pryskyřice. Galbánum střídá kadidlo a lehký přídech páleného dřeva. Občas se objeví kožený tón (labdanum). Kouř a kůži v lese, to můžu.
Když jsem vůni poprvé letmo zkoušel, ptal jsem se, proč se sakra jmenuje italský cypřiš? Kadidlo a cedrová rakev na italském hřibově lemovaného cypřiši? Po opakovaném zkoušení jsem ale postupně začal objevovat celou elegantní kompozici. Počínaje uhlazenými citrusy v úvodu, přes procházku lesem až po zastávku v lesní kapličce, dýmkou za kostelem v kožené bundě. A pryskyřičný drydown s hřejivým pačuli. Krásně suchým a decentně umírněným. Rukopis této značky - alespoň u pánských vůní - je zřetelný. Elegantní, uhlazená vůně, chladivá, kvalitně zpracovaná a propracovaná. Se skvělou výdrží. A zatím i dostupná.

Avatar
ModestMourek (10.2.2018 )

Krásná lesní vůně v klasickém pánském stylu. Úvod je hořce bylinný jako v Yataganu, doplněný o špetku citrusů, po něm následuje temné jehličí s kadidlovým dýmem a závěr je sladce pryskyřičný jako v Polu od Ralpha Laurena. Na rozdíl od jiných Fordových výtvorů, které jsem zkoušel, není vůbec přeslazená.

Avatar
jerry (31.5.2015 )

Svému názvu dělá čest - cypřiš - od jehliček, přes mízu, dřevo až k suché hlíně a bylinnému podrostu. Od samého začátku výrazná dřevitě-bylinná vůně s hodně sladkým zakouřeným galbanem a suchými na prach rozdrolenými bylinami. To vše doplňuje ještě po rozvonění lehký nádech nové kožené aktovky. Má být unisexová, ale pro mě je vysloveně pánská.

Avatar
wendulka (08.4.2015 )

Jakkoliv jsem si doteď myslela, že citrusově-kořeněným vůním neholduji, Italian Cypress mě přesvědčila o opaku. Ono je tam vlastně těch citrusů poměrně málo a během chvilky zhořknou pod náporem pikantního galbana a máty. Postupně se přidá další, už „jemnější“ koření, zejména bazalka spolu s hřejivou zemitostí pačuli.

Tu správnou středomořskou atmosféru však teprve dokresluje až cypřiš (vůně dřeva, trochy jehličí a stále lehce přítomná citrusově-kořeněná stopa), jemuž to výborně ladí s chyprými tóny mechu a lehce kouřového labdana (a snad i se špetičkou ambry ). Jako kdyby vzali to nejlepší z Eau du Sud – tady žádná zelenina, ani zatuchlost – a z Fille en Aiguilles – zde žádná nosem kroutící ostrost, ani zelená míza – neopomněli skvělou výdrž a nacpali to do Italian Cypress. Perfektní.