databáze 103100 vůní od 7940 značek a 1442 parfumérů

Iris Ganache Guerlain

Iris Ganache
značka: Guerlain
parfumér: Wasser, Thierry
rok: 2007
určení: pro ženy
hlava: bergamot, skořice, bílá čokoláda
srdce: kosatcové máslo, pačuli, cedr
základ: ambra, vanilka, bílé pižmo

kolekce L'Art et la Matiere, výroba ukončena

Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
Cervanek (17.6.2018 )

Úchvatný máslově-pudrový kosatec s pírkově lehkým nádechem jemňoulinké kůže a hlavně s lahodnou pravou čokoládou vysoké kvality bez přidaného cukru. Jedinečnost vůně tvoří právě ta nadýchaná čokoláda pralinek, která se pomalu a dlouze rozplývá na jazyku. Den strávený s Iris Ganache je pro mě vždy svátečním. Pro vybíravé gurmány.

Avatar
Dalia (11.2.2018 )

Nejkrásnější kosatec ...

Květ sametový, fialovomodrý, svou krásou přitahující jako magnet. Trocha skořice, zlehka pačuliové zemitosti a cedrové dřevitosti, jemná chuť bílé čokolády a našlehaná smetana. Pro mě Iris Ganache, stejně jako Angélique Noire, čaruje ... otevírá duši bránu jiných světů, nekonečných a kouzelných.

Avatar
wendulka (02.2.2017 )

Je jednou z mých největších kosatcových lásek. Kosatec v ní se objeví už po svěžím bergamotovém úvodu se štiplavou skořicí a je překvapivě spíše studený a zemitý s lehoulinkou mrkvovou notou. Skořice však postupně zesládne a s pomocí bílé a mléčné čokolády a nakonec i vanilky se smetanou se promění v luxusní kosatcovou pralinku. V úplně klasickou gurmánku se ovšem nepromění nikdy, o což se stará mimo jiné i pikantní cedr s pačuli a vzdušným bílým pižmem a vytváří tak naprosto jedinečnou olfaktorickou kompozici. Ukončení její výroby je pro mě dodnes jednou z největších parfémových bolístek.

Avatar
slniecko (14.10.2015 )

Baileys.