databáze 126951 vůní od 8721 značek a 1656 parfumérů

Incense Oud Parfums de Nicolaï

Incense Oud
značka: Parfums de Nicolaï
parfumér: de Nicolaï, Patricia
rok: 2016
určení: unisex
hlava: pelyněk, mošusové semínko
srdce: kambodžský oud, koriandr, atlaský cedr, šáchor, pačuli, růže
základ: kadidlo, styrax, kastoreum, ambra, pižmo
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
Fleur (05.11.2020 )

Kadidlo s oudem se sice probojovaly do názvu vůně, takže se právem hlásí o slovo, ale spíš jen tak ze slušnosti, vlastně jim ani není moc do řeči. Zdvořile tedy přenechaly prostor trylkování svěžího pelyňku a dopřály sólo i odkvétající růži a podzimně vlhké hlíně s tóny hořké čokolády. Závěrem je růže pozlacena ambrou a pomalu se vytrácí v kadidlovém obláčku.

Avatar
blackviolet (08.10.2019 )

Kadidlová vůně, která s kostelním kadidlem nemá mnoho společného. Kadidlo se zelenými obláčky pelyňku a šáchoru, ve kterém se už dá tušit ambra. Nejdřív si ale musíme užít trochu živočišnosti kastorea a dřevitého oudu a trochu zemitosti pačuli, ale pak už je tu pižmově ovocné mošusové semínko a trochu zakouřené pryskyřice s růží. Patriciina kadidlovka, sice zjemněná pižmem a květinovým tónem růže, je díky pačuli a dřevu vlastně tak trochu i chypre.

Avatar
wendulka (15.1.2019 )

Vůně Patricie de Nicolai mívají svůj velmi specifický charakter, který mi vždy ne úplně sedne. Pro Incense Oud to ale neplatí. Je to totiž klasická oudová arabka s orientální růží se zemitým pačuli, kořením, měkce zeleno-dřevitým šáchorem a cedrem. Tedy ne tak úplně klasická.

Odlišuje se nádhernou úvodní pelyňkovou fází, která jde ruku v ruce s příjemně živočišnou sametovou hořkostí kambodžského oudu, jak jej známe např. z Cartierovy Oud & Rose a řady dalších vůní tohoto typu a teplým kadidlovým základem s lehkým pryskyřičnatě kakaovým popraškem.