databáze 115516 vůní od 8362 značek a 1572 parfumérů

II-II Mandala Masque Fragranze Milano

II-II Mandala
značka: Masque Fragranze Milano
parfumér: Carbonnel, Christian
rok: 2017
určení: unisex
hlava: kadidlo, muškátový oříšek, andělika
srdce: kardamom, skořice, hřebíček, labdanum, cedr, kadidlo
základ: myrha, santalové dřevo, větvičník, pravá ambra
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (6)
Avatar
ModestMourek (02.1.2020 )

Citrusová kadidlová pryskyřice, okořeněná zelenou andělikou, muškátovým oříškem a palčivým hřebíčkem, přechází přes šťavnatý ovocný akord na sametové cedrové dřevo prohřáté kadidlovým kouřem. Cítím zde podobnost se skvělým parfémem Olympic Rainforest (Olympic Orchids), ovšem výdrž je stěží 2 hodiny.

Avatar
blackviolet (07.12.2017 )

Mandala malovaná suchým na jemno rozemletým kořením v hnědé barvě se středem z hnědozeleného mátově svěžího kardamomu, oblouky z kadidla a myrhy a tmavě zelenými vlnkami z jehličí. Dekorativně dozdobená zlatou sladkou pryskyřicí. Barvy a tvary se pomalu prolínají do obrazu, který přináší pocit harmonie.

Avatar
barbucha (19.11.2017 )

Možná mě k tomu navádí sám název, ale nevidím křesťanský kostel - spíš indickou svatyni ukrytou v hloubi lesa, kde si mnichové zrovna připravují oběd. V kotlíku na planoucím ohni bublá kardamomem, skořicí a muškátem řádně okořeněná směs s nezbytnými rozinkami, z misek a vonných tyčinek v blízké svatyni zavání kadidlo a všem se už sbíhají sliny...

Avatar
janejane (04.11.2017 )

Vezměte hřebíček, dále čerstvě (a to je důležité) nastrouhaný muškátový oříšek a,… a takhle by mohl začínat recept na nějakou dobrotu, ale v mém případě se touto svěží explozí otevírá Mandala. A ve výčtu koření můžu pokračovat, protože vzápětí se rozvoní nesladká skořice. Nesladké skořicové dřívko vydrží vonět dlouho a po čase se k němu připojí příjemně nasládlý kardamom, který si s oblibou přidávám do ranní kávy. Nakonec se vůně od koření odkloní, aby se mohla svěřit do náruče svěžích ambrově pryskyřičných tónů, které občas protíná jemná vůně jehličí.

Avatar
Renusatko (03.11.2017 )

Kořeněný cedr, hodně štiplavý a ostrý. Kadidlo a myrha mi připomínají spíš kostel než louku.

Tohle je vůně, kterou měla sakristie před štědrovečerní půlnoční, kdy jsem s kamarádem chodila chystat výzdobu do kostela a všude bylo plno větviček a věnců a svíček. Myrha byla pálena při starověkých římských pohřbech a já jsem v tom kostele měla vždycky pocit, že takhle to vonělo ve starém Římě.

Tohle jsou Vánoce u babičky. Kuchyň vyzdobená větvičkami smrku a borovice. Na starých kamnech se pálí františek, při pálená míval kořeněnou vůni myrhy a kadidla . Skořice a hřebíček, připravený na vánoční punč. Všechen nábytek ošetřený leštěnkou. Taková vůně starých Vánoc, čistoty a klidu. Přitom je výrazně kořeněná, štiplavá s hořkým aroma myrhy a silně citrusovou notou cedru v začátku. Jde hodně do prostoru a má velkou výdrž. Chybí mi něco, co by vůni trošku zjemnilo a osladilo. Vanilka se neukázala. Takže, jak jsem předpokládala...krásná vůně, kterou možná použiji na Vánoce v bytě, abych si tu starou atmosféru připomněla, ale nosit ji nemůžu

Avatar
wendulka (24.10.2017 )

Jestliže jsem Cardinal kdysi nazvala starodávným zaprášeným kostelem, obklopeným prosluněným jehličnatým lesem, potom je Mandala venkovským opatstvím, obklopeném lukami, porostlými zelenou andělikou. Lehce štiplavé kadidlo s medidativní z kaple se tu snoubí s vůní koření (muškátový oříšek, zelený kardamom, nesladká skořice a hřebíček) a meruněk (jsem přesvědčená, že do složení se vloudila i vonokvětka) z klášterní kuchyně a jehličnatou svěžestí jalovců a cedrů ze zahrady.