databáze 126907 vůní od 8717 značek a 1655 parfumérů

II-I Luci ed Ombre Masque Fragranze Milano

II-I Luci ed Ombre
značka: Masque Fragranze Milano
parfumér: Imprezzable, Guiseppe
rok: 2012
určení: unisex
hlava: kadidlo
srdce: zázvor, tuberóza, jasmín, mech
základ: kadidlo, cedrové dřevo, pačuli
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
ModestMourek (05.2.2019 )

Krásné letní ráno na Kypru. První sluneční paprsky probouzejí k životu zelené jehličí a prašnou pryskyřici na cedrech rostoucích okolo kamenného kostelíku, v němž doutná kadidlo a na oltáři se hrdě vypínají krémové tuberózy vonící po kokosu a másle. Kostelní lavice jsou vyřezány z živočišně pryskyřičného dřeva atlaského cedru, a když do jedné z nich usedneme, ovane nás jemný pižmový chlad. Projekce je spíše slabší, výdrž se pohybuje kolem 5 hodin.

Avatar
janejane (07.2.2018 )

Začátek je překrásný, jiskřivý a barevný, připomíná atmosféru temného chrámu, kde se najednou rozsvítí tisíce světel a navodí slavnostní atmosféru. Je cítit kovové kadidlo (řekla bych spíše směsici různých druhů a vůní kadidel). Tento, pro mě majestátní úvod však netrvá dlouho. Vůně se začíná na kůži zahřívat a sládne - je to směs teplého kadidla a potom hlavně tuberózy, která však nemá šanci se stát omamnou, protože je po krátké době zasypána jemným, jen lehce štiplavým popraškem (zázvoru, pepře?…nedokážu rozlišit). A tam, někde v dálce, v pozadí stále cítím dozvuky jiskřivého kadidla. V této podobě a bez většího vývoje na mně vydrží vonět opravdu dlouho.
Když vůně začíná ztrácet dech, stává se suchou a vyprahlou. Pačuli s cedrem mi neudělá dobrou službu, připomíná mi to dozvuk chypre vůně, který mi nevoní. V této souvislosti si vzpomínám, jak jsem kdysi dávala přičichnout Fleur ke svému zápěstí a ptala se jí, ...to je vůně? To tak má vonět? To jako někomu voní? A ona se usmála a přikývla.:)

Avatar
Cervanek (11.6.2017 )

Znáte ten známý pocit, když přiletíte do tepla, ať již na Kanáry, Baleáry nebo do Tunisu, tak Vám přes nos přeletí teplá vůně z cedrů. Na severu Afriky je to díky pohoří Atlas, do toho jde lehce zázvor s tuberózou a hebká vůně mechu. Nese si i trochu stopy z Russian Tea - ale jen ty třešničky na dortu. Velmi příjemná vůně z jihu.

Avatar
jerry (20.12.2016 )

Kadidlo s nesladkou ambrou a kandovaným zázvorem, v závoji prachového nasládlého pepře a kyselého cedru. Až sem to vypadalo spíš jako vůně ryze pánská, ale po rozvonění přišel výrazný nápor nasládlého ledového pižma a hned bylo jasné, že označení "unisex" je opravdu přesný.