databáze 143785 vůní od 9527 značek a 1814 parfumérů

I-III Russian Tea Masque Fragranze Milano

I-III Russian Tea
značka: Masque Fragranze Milano
parfumér: Rasquinet, Julien
rok: 2014
určení: unisex
hlava: máta, černý pepř, malina
srdce: černý čaj, magnólie, slaměnka
základ: kožený tón, bříza, kadidlo, labdanum
Diskuze:
Komentáře k vůni (5)
Avatar
Dalia (05.3.2022 )

Lístek máty rozemnutý mezi prsty a kotoučky páry nad horkou hladinou. Trpkost černého čaje a větvičky maliní ztěžklé podzimním vlhkem. Drobné květy usušených slaměnek a pár kožených rukavic. Dým z doutnajícího dřeva a tající pryskyřice.
Po dávno vypitém čaji zůstal jen prázdný šálek a krb vychladl. Už byl čas odejít. Ale vzpomínky stále voní jako lístek máty rozemnutý mezi prsty a kotoučky páry nad horkou hladinou …
Vůně čajově pryskyřičná s tónem kůže.

Avatar
ModestMourek (09.1.2019 )

Sušené maliny, svěží lístky máty, slaměnka, nasládlý černý čaj, hrubá zakouřená kůže, znovu černý čaj a nakonec nahořklá pryskyřice, jako by oudová. Výdrž přesahuje 10 hodin.

Avatar
alibi (13.9.2017 )

Četla jsem velmi rozporuplné recenze na tuto vůni, takže jsem ke zkoušení přistupovala s respektem. Mé obavy byly zbytečné. Je Boží. Černý čaj, a kožená bunda sušená u ohniště. Mám po čem toužit. A to je dnes slunce a vedro (někde jsem četla, že je lepší v zimě). Och ach.

Po cca hodině cítím sladce vonící slámu na hůře stodoly, kde jsou ve staré dřevěné skříni hoblíky a zapomenutý svazek proutí na košíky, které nikdo neupletl. Stojí tam žebřiňák s ohořelou ojí a přes přesušené kleštiny jsou přehozené kožené postroje.

Avatar
jerry (29.12.2016 )

Suchá větvička maliníku i s usušenými malinami a rozemnutá suchá máta se slaměnkou tak suchou, že se rozpadá na prach, s nasládlým tónem suchého sena a čerstvě oloupané březové kůry. Zvláštní kombinace svěžesti, suchosti (až přesušenosti) a nasládle mátové ledovosti...ruská step v poryvech ledového větru. A po necelé hodině, kdy svěžest vyprchala a ledový vítr se utišil, se dostavil i čaj - suchý černý čaj s příměsí jemně nasládlého čaje zeleného v koženém pytlíčku. Vůně klidná a uklidňující...

Avatar
Fleur (19.10.2016 )

Objeveno díky košickému 1907 a dostavuje se nadšení: černý čaj, lehoulince štiplavý, k tomu suchý tón sušeného sena, ale nic, co by škrábalo v krku - je to opravdu lahodný doušek kvalitního čaje, který trošku drhne jedině díky kůži, která vůni ozvláštňuje a posouvá ji od tradičních čajovek ke smyslnějšímu vyznění. Je tam hebkost starého papíru, který při dotyku připomíná spíše surové hedvábí; vítr, který prouděním z otevřeného okna rychle přelistuje několik stránek v knize s koženou vazbou, šálek vychládajícího čaje, mírně doutnající kadidlo. Skvělé!