databáze 125380 vůní od 8664 značek a 1643 parfumérů

Hundred Silent Ways Nishane Istanbul

Hundred Silent Ways
značka: Nishane Istanbul
parfumér: Lee, Jorge
rok: 2016
určení: unisex
hlava: mandarinka, tuberóza, broskev
srdce: jasmín, gardénie, kosatec
základ: vanilka, santalové dřevo, vetiver
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (6)
Avatar
Fleur (27.1.2021 )

Zkoušení ze vzorku.
1. den: líbivý ovocný sirup s vanilkou. Nechápu, co na tom všichni mají.
2. den: líbivý ovocný sirup s vanilkou. Cítím tam i trošku jahod a zkaramelizovaný cukr. Nechápu, co na tom všichni mají.
3. den: líbivý ovocný sirup s vanilkou, ve kterém se macerovaly květiny. Někdo obsah toho tyglíku s usazeninami po karamelu míchal čerstvě rozkvetlou větvičkou jasmínu. Stejně nechápu, co na tom všichni mají.
4. den: kde se v tom líbivém ovocném sirupu s květinami a vanilkou vzala kandovaná pomerančová kůra? Teď to cítím už nejen z rukávu svetru, ale i z desky psacího stolu v místě, kde si při psaní opírám předloktí. Něco na té vůni asi bude...
5. den: nádherný nektar ze zralého ovoce a květin s medově zlatými krystalky zkaramelizovaného přírodního cukru s občasným prokmitnutím svěžích tónů. Je to fakt hustý:-)!

Avatar
alibi (03.1.2021 )

ovoce a tuberóza s pomerančovým květem v mléčném karamelu. Podobá se jí vůně jiné značky - Scandal by Night (Jean Paul Gaultier).

Avatar
daniela (20.12.2020 )

Hundred Silent Ways mi hned napoprvé připadala obyčejná, takhle voní stovka jiných vůní. Květiny, ovocný nádech a lehce vanilkový základ. Hned mě napadla třeba Elle, nebo Cinéma, nebo mix Amor Amor a Very Irresistible Sensual... tak jsem je pěkně vyzkoušela zároveň. Vždy tam něco podobného opravdu bylo, ale vzápětí se vůně začaly rozcházet - mainstreamovky k umělosti, Hundred Silent Ways k čisté kvalitě. Navíc andry má pravdu, až při řádném navonění a zahřátí ve vůni najednou rozkvetou netušené a krásné květinové tóny, které se po chvíli zase schovají - do té vcelku obyčejné vůně s vanilkovým trochu prašným podkladem. Takhle by měl vypadat pořádný mainstream!

Avatar
andry (13.10.2020 )

Začíná nečekaně dramaticky - co má být sladká květinovka je spíš zelené, řezavé; podstatně méně sladké a podstatně více květinové, než by se mi bylo líbilo (Dior J'Adore, Lalique L'Amour). Dva dny mi trvalo objevit tu záhadu: na krk, ne na předloktí!
A potom, potom se nesladká pulzující gardénie se zelenou tuberózou zaleje hustým vanilkovým krémem s pár kapkami šťávy z bílé broskve, zralé, ale nepřezrálé, a s pozůstatky hořké zeleně květinových stonků a dřevitého vetiveru vytvoří hořkosladkou lázeň, jako dávat si horkou koupel v mramorové vaně, vlhký vzduch je prosycený vůní květinových olejů; ten zlatý, arganový si pomaloučku roztíráte po kůži s přivřenýma očima, kolem tlumené světlo svíček poblikává v odlesku zamlženého zrcadla - chceš umýt záda? Ano, prosímmm... horká voda smývá z tváře kosatcový pudr a masážní žínka pod mírným tlakem příjemně vetiverově drhne a večer, noc, ráno, všechno splývá v mrazení v konečcích prstů.
Volnou asociací a slovy Amy Winehouse, "I died a hundred times, you go back to her and I go back to black."

Avatar
blackviolet (26.10.2017 )

"I closed my mouth and spoke to you in a hundred silent ways.
I whispered an offer softly in the ear of your playful heart."
Nebýt této vůně, asi bych si teď těžko četla básně Ramiho o lásce. A přemýšlela, jak ke mně bude mluvit vůně jím inspirovaná.
Je gurmánská a je sladká, trochu ovocná a trochu květinová. Mandarinková šťáva se prolíná s tuberózou a citrusovou gardénií, vanilka se objeví s kapkou pudrového kosatce. A ano, je tady kromě broskve i tón lesních jahod. A nakonec krémový, trochu dřevitý a vanilkový polštářek.
"... And now, what I described to you last night, I'll do today"

Avatar
wendulka (08.10.2016 )

Název je citací z jedné básně ze 13. století od perského básníka Rumiho a vůní bílých květin a zralého ovoce má odkazovat na božské zahrady Edenu. A můžu říct, že Hundred Silent Ways je vskutku veselou, nikoliv však plochou ovocnou květinovkou. V první fázi se skládá ze šťavnaté mandarinky, broskve a ovocné tuberózy.

Kromě toho bych si tipla, že ve složení bude určitě i pomerančový květ, protože kromě meruňkové tuberózy cítím i vůni lesních jahod. Po rozvonění se ovocem začne prolínat něžná gardénie s krotkým jasmínem. V základu se přidá vanilka se špetkou bílého pižma, jejíž sladkost tlumí lehce drhnoucí vetiver. Jen je škoda, že je v téhle fázi už poměrně intimní, když uvážíme, že se jedná o čistý parfém.