databáze 115570 vůní od 8363 značek a 1573 parfumérů

Hummingbird Zoologist Perfumes

Hummingbird
značka: Zoologist Perfumes
parfumér: Waddington, Shelley
rok: 2015
určení: unisex
hlava: jablko, třešeň, citrusové tóny, šeřík, konvalinka, hruška, švestka, růže, list fialky
srdce: med, zimolez, mimóza, pivoňka, tulipán, ylang ylang
základ: ambra, kumarin, smetana, mech, pižmo, santalové dřevo, světlá dřeva
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
Fleur (24.3.2019 )

Můj kolibřík je perleťově růžový a zdá se, že vyletěl z kouzelné pudřenky: při kmitání křídel kolem sebe víří pudrový pyl z kvetoucích stromů a světle fialového šeříku. Tohle je vůně exotické snové krajiny, jako kdyby ji namaloval Henri Rousseau. Dozrává tam sluncem prohřáté ovoce, které chutná jako sklenice medu rozpuštěná ve třech lžičkách lipového čaje; rostou tam obří pivoňky, v jejichž stínu cinkají drobné konvalinky; a za tou bujnou vegetací může být klidně cokoliv, třeba i vodopád se slanou mořskou vodou. Když mezi jejími kapkami kolibřík střelhbitě proletí, stane se z něj plameňák, protože v pohádkách, na obrazech a ve vůních je možné úplně všechno.

Avatar
slniecko (01.10.2018 )

Tak toto musí byť veľmi spokojný kolibrík s plným bruškom. Poletuje v letnej záhrade plnej kvetov a ovocia, ktorá v kvapkách rosy vydáva všetky možné vône, podľa toho, kam práve zasvieti slnko, alebo z ktorého kúta zavanie jemný vánok. Rozkošná, veselá, premenlivá vôňa.

Avatar
wendulka (17.10.2017 )

Kolibřík je vskutku hravý pestrobarevný ptáček, který ani chviličku neposedí. Nejprve si vesele poletuje v ovocném sadu mezi rozkvetlými jabloněmi a třešněmi, jejichž sladký nektar ho vábí, zatímco kolem bubnují citrusové kapky deště. Vzápětí už si to zamíří na nedalekou hrušeň a několikrát si uzobne z jedné máslovky.

Ledva se stačí nabažit v ovocném sadu, už ho vábí přilehlá květinová zahrada s vůní konvalinek, hřejivého karamelového zimolezu, sladce pudrové mimózy a tulipánů. Nakonec zcela omámený jejich sladce pižmovým pylem s podtóny smetanových mandlí pak místo koruny stromu přistane u jeho kořenů, porostlých mechem.