databáze 112707 vůní od 8289 značek a 1554 parfumérů

Hermèssence Vétiver Tonka Hermès

Hermèssence Vétiver Tonka
značka: Hermès
parfumér: Ellena, Jean Claude
rok: 2004
určení: unisex
složení: vetiver, santalové dřevo, tonka, tabák, konvalinka, lískový oříšek, pralinka, karamel
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
ModestMourek (22.9.2018 )

Velmi povedený parfém. Vetiver je popořadě jemně oříškový, zakouřeně dřevitý s tóny karamelu, pryskyřičně dřevitý jako v Cuir Vetiver (Yves Rocher) a hladce kožený. Výdrž se pohybuje kolem 5 hodin.

Avatar
jerry (16.6.2017 )

Sytý jalovcově vetiverový začátek mi připomněl Sycomore a Sel de Vetiver - ale jen na chvíli, protože vcelku rychle nastoupil "osolený" kouř z lehce připražených oříšků a praženého ječmene (kdo byl někdy na exkurzi v pivovaru, ví). Jemná slanost se postupně změnila v lehkou karamelovou sladkost. Gurmánská Sycomore.... Krásná vůně, s výraznou intenzitou a dlouhou výdrží.

Avatar
wendulka (12.9.2016 )

Je po Lutensově Vetiveru Oriental mojí druhou nejoblíbenější vetiverovkou, která na mně nemá tendenci jít do pánska, jak to u vůní s touto dominantní složkou bývá pro mne obvyklé. Místo lesa se Ellena vydává v úvodu cestou grepové a nasládlé jalovcové svěžesti k lískooříškovému a hodně zelenému vetiveru se špetkou tabáku a ječmenným sladem.

V další fázi vetiver přejde do polohy suché doutnající trávy, aniž by přitom ztratil svoji oříškovost, nyní už s typickým slaným podtónem. Zde už přichází do hry tonka v podobě pražených fazolek s lehce připáleným karamel, které vetiveru dodávají nepatrný gurmánský nádech podobně jako je tomu v případě čokolády u již zmiňovaného Lutense, ovšem ve srovnání s ním z toho vychází lépe s intenzitou a výdrží.