databáze 146041 vůní od 9646 značek a 1833 parfumérů

Hermèssence Épice Marine Hermès

Hermèssence Épice Marine
značka: Hermès
parfumér: Ellena, Jean Claude
rok: 2013
určení: unisex
složení: bergamot, kmín, skořice, kardamom, mořské tóny, sezam, whiskey, lískové oříšky, vetiver, větvičník
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (5)
Avatar
ModestMourek (16.7.2018 )

Jean Claude Ellena si ze svého Déclaration (Cartier) vypůjčil kardamom, bergamot, kmín a vetiver a vytvořil krásnou vůní podobající se Pélargoniu (Aedes de Venustas). Sladkost úvodního kořeněného kardamomu zmírnil jemně mýdlovým bergamotem a hladkým kmínem. Dřevitý vetiver provzdušnil slanými vodními tóny a dodal mu hořkost whisky. A z nahořklé pryskyřice uhnětl hřejivý závěr. Výdrž přesahuje 7 hodin.

Avatar
razorblade (05.10.2017 )

Znate knizku Harry Potter a princ dvoji krve? Tu pasaz, jak popisuje misto, kam s Brumbalem vyrazi hledat viteal vytvoreny z prstenu? V ty studeny jeskyni, kde maly Voldemort mucil sve spoluzaky? No tak Epice Marine voni stejne jako to misto. A nemyslim to negativne :)

Avatar
slniecko (08.8.2016 )

Veľmi zaujímavý rascovo-bergamotový úvod, prevalený spenenou vlnou studenej morskej vody. Pridáva sa zmes drevito-machových tónov, postupne sa vracia aj nádych úvodnej rasce, už bez bergamotu. Takto nejako si predstavujem, že by to mohlo voňať na severskom morskom pobreží v sychravom počasí. Uvedená ako unisex, ale podľa mňa vyslovene pánska.

Avatar
andry (15.2.2015 )

Ernest Hemingway vzal svou řádně zetlelou a značně prostou bárku na moře, které se v zataženém předbouřkovém počasí divoce vlnilo v poryvech větru. Obloha byla ocelově šedá, moře bylo ještě tmavší, vzduch byl těžký a podivně nasládle slaný, ostrý chladný vítr měl aromatický nádech kardamomu a na prach rozdrcené skořice a neprané zpocené oblečení mu puchlo rybinou. I zapátral v kapse pochybného hucfraku, nahmatal kovovou plácačku, kterou si před odchodem naplnil whiskou průměrné kvality, a pořádně ji naklopil. Možná nebyl výlet na moře úplně nejšťastnější nápad; brokovnice už je asi pasé...

Avatar
jerry (14.2.2015 )

Dlouho nepoužívaná dřevěná kořenka se šuplíčky, provoněnými směsí kdysi uloženého koření. Koření není nijak intenzívní - spíš dřevo s kořeněným nádechem. A to vše se mísí se slaným vzduchem na písčitém pobřeží a s prohřátým, vyhlazeným, nasládlým bílým cedrovým dřevem. Unisex každým coulem, který se chvílemi přibližuje až na hranici jemné dřevitě pánské vůně, aby se "poslušně" zase vrátil zpět do mantinelů pravověrného unisexu. Překvapila mě výdrž - na poměry jiných vůni z řady Hermessence nevídaná....