databáze 119200 vůní od 8478 značek a 1597 parfumérů

Hermèssence Cuir d'Ange Hermès

Hermèssence Cuir d'Ange
značka: Hermès
parfumér: Ellena, Jean Claude
rok: 2014
určení: unisex
složení: otočník, hloh, pižmo, kůže
Diskuze:
Komentáře k vůni (6)
Avatar
Martula (30.7.2020 )

Kůže padlého anděla. Už není tak průsvitně čistý a peří jeho křídel je trochu pocuchané a zaprášené. Už není tak éterický. Od doby, co se toulá mezi lidmi, začíná být cítit člověkem. Přítuně živočišná kůže s problesujícími kvítky hořkého hlohu. Zrovna když se mi to začalo líbit, anděl mávnul křídly a je nenávratně pryč.

Avatar
Cervanek (19.11.2018 )

Z počáteční aplikace trochu zvláštní avšak na dotek velmi příjemná vůně/nevůně kůže s čerstvě přineseným nesladkým baileys se smetanou. Tentokrát se jedná o cestovní crossbody z kůže světlé - "bílá káva" nebo béžová s vůní pižma a nesladkého trochu na jazyku trpnoucího ovoce v likéru, který po douškách pocucávám u malého vachrlatého stolečku v kavárně u Gare de Lyon, na který dopadají teplé slunečné paprsky.Chvílemi vůni vnímám i "technickou" z posledních dodělávek na dílně.Počáteční chutný likér se mění postupně v jemnou vůni kůže jako pohlazení andělskými křídly. Pořád mě láká ji nasávat z okolního prostoru. Perfektní volba parfému na jednání, kdy chci poutavě a zároveň neznatelně vonet, abych své okolí neválcovala. I zde bych šla do 100 ml flakónu.

Avatar
Miru (25.2.2017 )

Běloba.
Vysoce kvalitní kůže, tenká a jemná, ale pevná.
Bílá.
Nadychaně mléčně krémová.
Narůžovělé, nude a stříbřité mžitky.
Bílý hedvábný semiš.
Ano, pohlazení andělskými křídly.
Živými...
Oscilace
- pach vyčiněné kůže bělostné kabelky a až
nebesky sterilní musk těla zahřívaného křídově bílým mohérovým plédem s prachovým peřím...

Líbezně sprostá...
...a nebo - sprostě líbezná.?


Typově - delikátnější Daim Blonde
bez meruněk.
18/02/17

Avatar
wendulka (28.1.2016 )

Tuhle vůni považuju za osobní Ellenovu mstu vůči mojí osobě. Po úvodní jiskřivě aldehydové fázi v ní mám podobně jako Fleur nejprve staré zpocené kožené boty s gumovou podrážkou, které jsou zamazané od dehtu a od omítky. To nejhorší ovšem je, že mně se v nich prohání i myši. Kéž by se mi někdy uráčila docestovat alespoň do toho fialkového semiše nebo sladkého pudru. Brr, dnes to bylo naposled a už nikdy více.

Avatar
Fleur (11.2.2015 )

S andělem to nemá nic společného, pro mě je to zpočátku spíše ďábelská kůže. Kožená bota s podrážkou z přírodního kaučuku (která je cítit po uzeném), v níž někdo šlápnul do čerstvé vrstvy asfaltu. Když se překoná tato fáze, vůně se přehoupne do zapudrovaného semiše s fialkou. Vzhledem k tomu, že o první fázi dobře vím, cítím ji pak s jistou živočišností prosakovat i do té andělské pudrově pižmové fialky. Ellenova interpretace kůže mi byla mnohem příjemnější v Kelly Caleche EdT.

Avatar
jerry (10.2.2015 )

Kožená kabelka zasypaná sladkým pudrem, do kterého se (zejména zpočátku) vmísilo na prach rozemleté nasládlé jemné mýdlo. Vůně kožená i sterilně čistá zároveň....leč na můj vkus poněkud zvláštní až divná. Zcela výjimečně se mi Ellena do parfémového vkusu netrefil, takže je to první Hermessence, kterou nebudu potřebovat.