databáze 119970 vůní od 8501 značek a 1607 parfumérů

Gris Charnel Parfums BDK

Gris Charnel
značka: Parfums BDK
parfumér: Bijaoui, Mathilde
rok: 2019
určení: unisex
hlava: fík, černý čaj, kardamom
srdce: kosatec, bourbonský vetiver
základ: santalové dřevo, tonka
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
andry (20.9.2020 )

Rozkrojený zralý fík jako marketingové obrázky k Orto Parisi, suché a lehce drhnoucí lístky černého čaje a nesladký kosatec za tím schovaný.
I když je ten fík poměrně výrazný, není sladký a slupka není zelená, je tmavě fialová. Pudr v silném, hořkém darjeelingu s jedním procentem vetiveru místo bergamotové kůry ve složení, co přesně tak akorát příjemně drhne. K tomu na pozadí vjemů krémový santal, který nám připomene - nechte Premier Figuier Extreme (L'Artisan, původní flakon) pořádně uzrát, a když si k tomu uvaříme ten čaj, budeme si blíž, než se zdá. Přesto však nejde z hlavy ten explicitní detail fíkové dužiny, což náladu vůně posouvá hodně jinam.

Avatar
blackviolet (25.7.2020 )

Jednoduchá vůně, ale perfektně poskládaná. V hlavní roli šedý kosatec v jedné ze svých nejkrásnějších podob, podpořený dřevitým vetiverem a santalem. A na druhé straně zjemněný ledovým černým čajem, zeleně svěžím kardamomem, mléčným fíkem a vanilkově krémovou tonkou.

Avatar
wendulka (19.6.2020 )

Jak si zpříjemnit kovově šedé zamračené odpoledne v Paříži? Ideálně posezením v jedné z kaváren s nábytkem z lakovaného růžového dřeva, kde si objednáte sklenici ledově vychlazeného černého čaje s pár semínky kardamomu a k tomu hrst zralých fíků s kousky bílé čokolády. Na volnou židli si přitom položíte kytici zemitých kosatců, kterou jste si před tím zakoupili v nedalekém květinářství...