databáze 118093 vůní od 8443 značek a 1588 parfumérů

Grenadille d'Afrique Aedes de Venustas

Grenadille d'Afrique
značka: Aedes de Venustas
parfumér: Morillas, Alberto
rok: 2016
určení: unisex
složení: bergamot, levandule, fialka, jalovec, vetiver, labdanum, africká dalbergie, vanilka, pižmo
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
ModestMourek (01.10.2018 )

Haitský vetiver voní nasládle balzamicky s podtónem oříšků, vlhce zemitě díky levanduli a mírně bylinně díky jalovci, žel během chvíle jej překryje pepřem okořeněné sladké dřevo, které připomíná myrhu z Eau Sauvage Parfum (Dior) a které v závěru prohřeje nahořklé prašné labdanum. Škoda že nadějný začátek nemá důstojnější pokračování. Výdrž přesahuje 5 hodin.

Avatar
blackviolet (07.3.2017 )

Grenadille je u mě především dřevitá vetiverovka. Bergamot a zajímavé sladké fialkové dřevo se brzy vytratí a jejich místo zaujme levandule s mentolovým podtónem. Potom už dominuje hlavně zelený a dřevitý vetiver, který je ohlazený hladkým, jemně koženým labdanem a pižmem.
Interesantní počin, ale myslím, že pánům bude slušet víc.

Avatar
wendulka (25.12.2016 )

Dalbergie patří do skupiny tropických stromů, poskytujících velmi ceněné dekorativní dřevo, známé jako palisandrové růžové dřevo. Jelikož se jedná zároveň jedná o velmi tvrdé dřevo, má svůj význam i v hospodářství. Vyznačuje se barevnými odstíny od tmavě fialové až po hnědočernou (eben). Dřevo africké dalbergie pak konkrétně voní po fialkách, od čehož získalo svůj název fialkové dřevo. A přesně tu se pokusil Alberto Morillas v téhle vůni zachytit včetně prostředí, v němž roste.

Úvodní svěží bergamot s jalovcem a levandulí mají pravděpodobně evokovat její zelené listy třepetající se ve větru. Nechybí samozřejmě ani samotné sladké růžové dřevo, zdůrazněné sladkou vůní fialek. Kouřové tóny vetiveru a labdana, které se přidají po rozvonění, potom úspěšně vytváří dojem tropické až pouštní atmosféry. Nakonec se ustálí na vanilkovém základu s hebkým bílým pižmem. Není to znovu špatná vůně, ale po Cierge de Lune je to pro mne zase výrazný krok zpět. Méně mě nadchnula snad už jen premiérová vůně této značky.