databáze 130107 vůní od 8891 značek a 1678 parfumérů

Grain de Soleil Fragonard

Grain de Soleil
značka: Fragonard
parfumér:
rok: 1999
určení: pro ženy
hlava: jasmín, heliotropin, pomerančový květ
srdce: růže, kosatec, skořice
základ: kadidlo, pačuli, vanilka
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
viktorka_od splavu (26.7.2018 )

měla jsem sice vzorek, ale nějak jsem to popletla asi s jinou vůní a když jsem viděla k prodeji použitý flakon, bez rozmyslu jsem po ní sáhla.. a -
nasládlé pačuli
hřejivá kůže
kožená kombinéza na motorku s úlevou svlečená a pohozená na slunci
ořechové skořápky
a docela příjemná nasládlá vanilka
pomerančový květ cítím teprve až po mnoha hodinách:-O
vůně horkého léta v polích střední evropy. za mě dobrý.

Avatar
wendulka (02.10.2016 )

Tak tady se s kwitkem bezvýhradně shodnu. Jak mě klasická Soleil nijak zvlášť neohromila, Grain de Soleil považuju za jednu z nejlepších vůní od Fragonardu vůbec. Jasmín ze Soleil je tu zalitý sladce aldehydovým heliotropinem, který ovšem díky svěžesti pomerančového květu nepůsobí vůbec ulepeně. Rovněž růže tu má k bulharskému olejíčku daleko a je pokrytá vydatnou vrstvou sladké skořice. Má i lepší základ, v němž teplé kadidlo skutečně spolu se skořicí a vanilkou působí příjemně balsamicky.

Avatar
kwitek (15.1.2015 )

O tom, že má tahle vůně krásný flakon, jsem věděla dlouho. Zkoušela jsem kdysi Soleil, ale nelíbila se mi. Grain de Soleil, dle strejdy Google Translatora "obilí slunce" (ve skutečnosti zrnko slunce :-) mě ale dostal. Evokuje horké léto na pláži, vůni rozpálené kůže, jemný a nerušivý závan horkem omámených květin na přímořské promenádě. Přiměřeně sladká, prachová, balsamická. Jde do prostoru a drží. Fragonardův majstrštyk.