V naší databázi nejdete celkem 81824 vůní od 6929 značek a 1223 parfumérů

Gothic Angel O'Driù

Gothic Angel
unisex unisex
složení:
mimóza, ylang ylang, jasmin, fialka, růže, levandule, pelyněk, santalové dřevo, pižmo, kadidlo, olibanum, tabák, grep, akácie, ambra, vanilka
doplňující informace:

Angel Collection

Tito uživatelé vůni: Mají (2) Chtějí (0) Chtějí zkusit (1)
Diskuze:
Komentáře Komentáře k vůni (3):
Avatar
11. říjen 2017 janejane píše:

Zpočátku skladiště laků a ředidel a k tomu mentolový tón, který mi výborně protáhl nos. Po chvíli vůně dřevěných kostelních lavic, které byly nedávno renovovány. A k tomu kostel, spíš malý venkovský kostelík, trochu ponurý, tmavý a stroze zařízený.

Někdo v něm ale před chvíli zatopil. Do kostela se scházejí lidé, zažehnou svíce a s prvními tóny varhan se atmosféra zcela změní. Vůně změkne pižmem, zesládne květinami,… aha, teď ve světle svící si všimnu, že je jimi moc pěkně vyzdobený, což mi před tím uniklo. A znovu ten větrový tón. Až teď mi došlo, že je to kadidlo, kterým je kostel po mnoho let nasáklý. Pro mě je to nejkrásnější část vůně, je proteplená a útulná, trochu omamně květinová a pižmová s umírněným a teplým kadidlem.

Ovšem když z kadidelnice začne stoupat dým a průsvitná mlha se líně převaluje prostorem, je najednou všechno jinak. Je to vůně silná nasládle štiplavá a je jasné, že jen tak rychle nezmizí. Konec je kadidlově pižmový, bez květin.

A kdo z přítomných se zde setkal se svým andělem? Kdo ví….


Edit: Někdy se rozvoní i tak, že po krátké hořké pelyňkové sprše se rovnou přehoupne do kadidlově-květinové a pižmové vůně (což je pro mě trochu neobvyklá kombinace) a chápu, že někomu nesedne a může mít na svědomí onen "jedlý máslový tón, který se válel bůhví kde", jak popisuje v recenzi Alibi.

Avatar
21. září 2017 alibi píše:

Omlouvám se, ale toto nebude můj šálek kávy. Dokonce i když to píšu držím postiženou ruku s nastříknutým vzorkem co nejdále od nosu.

První závan pelyňkové hořkosti mě měl hned varovat, že tohle nebude žádná růžová vodička. Hned potom se na mě vyvalila nálož kadidla, cigaretového popela, výfukových plynů. Rychle jsem se stáhla a chvíli čekala, než jsem se zase odvážila více zkoumat. Další nádech mě zavedl do starého opuštěného prázdného gotického kostela s ostrými vysokými lomenými oblouky. Nevětraného místa plného vlhkosti, prachu, zvláštních přísvitů světla lomeného skleněnými vitrážemi... a přízraků. Jeden z těch přízraků, protáhlá černá silueta proletěla kolem a vystrašila mě pachem krve a kovovým cinknutím kosy o chladnou kamennou dlažbu. Hororová scéna! Ani ten poklad, který tam někde dole v podzemní kryptě leží v rakvi, a připomíná mi santolovo-vanilkovo-máslový popcorn z La Fin du Monde (jestli tedy něco takového vůbec existuje, nebo je to taky nějaké strašidlo) - mě neuklidní. :D

Pro mě je to především velká nálož štiplavého kadidla. Musela jsem kouknout do složení, z čeho tam mám ten kovový přídech - nejspíš to bude grep. A někde vespod něco máslového jedlého, čeho bych se ale nikdy nedotkla ani prstem, natož snědla. Bůhví, kde se to válelo. Proboha svatýho, umyjte to ze mě! :D

Avatar
02. září 2017 wendulka píše:

Tenhle anděl sestoupil z rybízových výšin, aby se prošel v levandulovém poli. Má alabastrovou pleť s růžolícími tvářemi a hlavu mu zdobí věneček z fialek. Než stačí odletět zpět do nebes na pižmový obláček, něžně vás polechtá svými mimózovými křídly a naplní vás pocitem vnitřního klidu, který vás zavede do nedaleké kapličky, kde mistr sochař vytesal jeho podobu do mramoru.

Partneři a spřátelené weby
Nejnovější komentáře k vůním
Parfums de Nicolaï
od: jerry, 20.říjen 2017
Une Nuit Nomade / Une Nuit à Montauk
od: jerry, 20.říjen 2017
Tom Ford
od: daniela, 20.říjen 2017
Carolina Herrera
od: ModestMourek, 20.říjen 2017
Ex Nihilo
od: blackviolet, 19.říjen 2017
Guerlain
od: Ellen, 19.říjen 2017
Bvlgari / Bulgari
od: Fleur, 19.říjen 2017
Reehat Al Atoor
od: ntiti, 19.říjen 2017
Jul et Mad
od: Fleur, 19.říjen 2017
Guerlain
od: woman27, 19.říjen 2017
Nejnovější novinky
12. říjen 17

orientální kolekce se rozrůstá o Promise

6. srpen 17

Aktualizované informace ke slíbenému a nyní započínajícímu redesignu webu.

8. březen 17

příběh lásky pokračuje