databáze 116660 vůní od 8382 značek a 1580 parfumérů

Good Fir 11 Krigler

Good Fir 11
značka: Krigler
parfumér: Krigler, Albert
rok: 1911
určení: unisex
složení: zelené tóny, kadidlo, borové jehličí, vetiver, pižmo
Diskuze:
Krigler (Značky)
Komentáře k vůni (5)
Avatar
daniela (14.5.2020 )

Opravdu jehličnatá vůně, ze začátku jako živý stromeček, jako čerstvé jehličí a světle zelené nové konečky větviček, postupně se pak vůně usazuje do tlumenějšího temnějšího "lesa" s pryskyřicí pokrytými starými pařezy. Po několika hodinách je vůně velmi suchá, až kouřově dřevitá (ten kouřový nádech je zřejmě kadidlo), tak nějak slaná a působí na mě dost pánsky.

Vůně je hezká, ale pro mě spíše taková náladovka, ne na běžné nošení. Když jsem ji zkoušela v zimě (opatrné 2 střiky), líbila se mi, ale za nějaké dvě hodiny už jsem ji necítila. Dnes jsem na jehličí dostala chuť díky chladnému deštivému počasí, pro jistotu se opřela do rozprašovače (7 střiků) a to už je asi příliš... autentické jehličí a stromek se chvílemi rozvoněly až na hranici lesního osvěžovače (naštěstí hezkého gelového Briese a naštěstí hranici umělosti nepřekročily), ale v ranním autobuse jsem si připadala trochu nepatřičně. Uklidňovalo mě: 1) to, že mají všichni roušku, 2) nikoho by určitě nenapadlo, že je to můj parfém, to spíše řidič před jízdou rozvěsil po autobuse voňavé stromečky, 3) poslech písničky Ó Tannenbaum (která mi zní teď v uších celý den, jako slniečku :) ve sluchátkách, v krásném podání zpěvačky Tarjy - https://www.youtube.com/watch?v=vOlvo9x-w8k

Avatar
slniecko (03.2.2018 )

O Tannenbaum, o Tannenbaum....krásna jedľová, ihličnato-drevená vôňa, podfarbená jemným, skôr orientálne sladkým kadidlom...vetiver s pižmom ju tak akosi uzemňujú a udomácňujú...Vianoce vo fľaštičke.

Avatar
ModestMourek (20.1.2018 )

Autentické jehličí stříbrné jedle včetně tónu nasládlé připáleniny, v úvodu poprášené kafrem a postupně mírně sládnoucí kadidlem a uhlazující se pižmem. Jestli je tohle původní verze z roku 1911, tak smekám klobouk. Pro mě je to temnější, do sebe uzavřený bratr M/Mink od Byreda. Výdrž přesahuje 9 hodin.

Avatar
wendulka (10.11.2017 )

Ano, tohle je skutečná vůně borovicového lesa. Vstupujeme do něj za dešťové přeháňky, která příjemně osvěží. Velmi rychle se však vyčasí a díky slanému podtónu vetiveru, že se jedná o borovici přímořskou. A jak už to už přímořských lesíků bývá, narazíme i na malý kostelík, kde se pálí františky.

Avatar
Cervanek (22.10.2017 )

Intenzivní avšak vyvážená vůně jehličí ve váze s větvemi na vánočním stole s lehkou dávkou vetivéru, ovoce a mihající se lékořicí. Jde dost do prostoru a drží a drží. Neodolatelná.