databáze 143515 vůní od 9514 značek a 1813 parfumérů

GIRL by Pharrell Williams Comme des Garçons

GIRL by Pharrell Williams
značka: Comme des Garçons
parfumér: Lie, Antoine , Astuguevieille, Christian
rok: 2014
určení: unisex
hlava: levandule, neroli, bílý pepř
srdce: kosatec, styrax, fialka
základ: pačuli, vetiver, santal, cedr
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
jerry (01.4.2018 )

Kouřově pryskyřičné přesušené dřevo - temná unisexová vůně, která je naprostým protikladem k názvu. Postupně se objevily zelené fialkové listy na zapudrovaném semiši s nasládlým suchý vetiverem. Už dlouho jsem nepotkala vůni s tak příznivým poměrem cena/výkon.

Avatar
wendulka (30.6.2015 )

Proti celebritím vůním se většinou vždycky předem stavím skepticky. Tady to pro samotnou vůni sice neplatí, ale o to je možná horší, že celebritu nejspíš nechali mluvit do otřesného designu flakonu. Další malinkou škodou je, že levandule v začátku nemá díky výraznému neroli a ostrému pepři příliš šanci vyniknout. Když však chvilku vydržíte, ukáže se vám pěkná sametová a zároveň pryskyřičnatá fialka s máslovým kosatcem. Zásluhou nazelenalého pačuli přes svojí sladkost nepůsobí vůbec bonbónkově.

Za typicky dřevitou, jak je oficiálně popisovaná, bych ji ovšem neoznačila. Kořeněný cedr, zpracovaný na mléčně santalový způsob - ne, samotný santal tam podle mě určitě není - se přidá až v základu a rozhodně se nedá říct, že by nad kosatcem, fialkou a pačuli nějak vyčníval. A taky se na rozdíl od většiny vůní od této značky nemůže pochlubit nějak výjimečnou výdrží, po dvou hodinách je už třeba přiživovat.