V naší databázi nejdete celkem 101089 vůní od 7868 značek a 1427 parfumérů

Genevieve 1907

Genevieve
  • značka: 1907
  • perfumér:
  • rok: 2018
unisex unisex
složení:
HLAVA: bergamot, pomeranč, aldehydy, hřebíček, petitgrain
SRDCE: kosatec, růže, ylang ylang, jasmín, konvalinka
ZÁKLAD: vetiver, santalové dřevo, tonka, vanilka, bílé pižmo
doplňující informace:

na rok 2018 predbežne limitovaná edícia 1000ks

Tito uživatelé vůni: Mají (6) Chtějí (1) Chtějí zkusit (2)
Diskuze:
Komentáře Komentáře k vůni (5):
Avatar
09. únor 2019 Dalia píše:

Ztichý kout zahrady,
pamětník mých dětských her,
místo, co střeží poklady
a z křídel mládí pár zbylých per …

Místo, v němž stín je bránou jiných světů, k níž jen fantazie má zlatý klíč. Místo, kde všechno sládne vůní květů a v starém houští je můj míč … je zase léto a jsem tu. Z mých dlaní mýdlo voní a z vlasů kvítek jasmínu. A v chládku zídky z kamenů pár růží rozkvetlých. Snad mohou ony za tu proměnu? Že vzpomínkou mládnu a hojím se ze všech časů zlých.

Květiny, mýdlo a horký dech léta. Trocha nostalgie i kouzelné hravosti.

Avatar
07. leden 2019 blackviolet píše:

Aldehydová květinovka s bergamotem a hřebíčkem, v níž se rozvíjí květinový tón. Pudrový kosatec, ylang ylang a záblesky konvalinky a růže dostávají šarmantního chypre společníka. S vetiverem, santalem a pižmem umíchá květinovou chypre, lehkou a přitom klasickou.

Avatar
25. listopad 2018 wendulka píše:

Genevieve je "sebevědomá a elegantní mladá dáma, která si žije život podle svých představ". Ano, to rozhodně ano. A taky miluje staré černobílé filmy ze 40. a 50 let a módu té doby. Vůbec nejradši má ty s Ritou Hayworthovou. A zbožňuje stejné vůně jako ona, hlavně klasickou Arpege. Moc se jí líbí její aldehydový úvod s trpkým zeleným bergamotem a palčivě dřevitým hřebíčkem, živelným stejně jako Rita.

Má ráda tu vůni starodávných líčidel, kterou v ní vytváří pudrový kosatec s růží, doplněný jasmínem, konvalinkami a tropicky hřejivým ylangem s vůní přezrálých banánů, usazenou na kořenitém santalovém základu s vanilkou a vetiverem. A protože je i cílevědomá a má ráda nové výzvy, rozhodla se, že se pokusí namíchat svou vlastní moderní verzi bez koriandru a tuberózy, s menším množstvím zeleného jasmínu a základ zjemnila bílým pižmem.

Avatar
10. srpen 2018 alibi píše:

"Kto je Genevieve? Nezlomená okolím a okolnostami, sebavedomá, vyrovnaná, žije život podľa svojich predstáv. Rozhodná a elegantná, dôrazná. Vie, že správne rozhodnutie je stále to, ktoré ju posunie k cieľu."

Není to vůně jednoduchá, aldehydový začátek dokáže pořádně vyděsit. Ale milovnice klasických chypre květinových vůní s aldehydy si přijdou na své. Paní Eva nám říkala, že ji recenzenti přirovnávají k jiným vůním, ovšem dle mého názoru velmi odlišným. Jí to prý přijde logické, protože člověk, který má prozkoumané aldehydové Guerlainy, nebude přirovnávat k vůním od Chanelu, které nezná. A tak si i já tedy troufnu přirovnat. Nedávno jsem zkoušela Une Rose Chypre (Tauer), a když si odmyslím tu dominantní růži a vezmu pouze pryskyřičný větvičník, vetiver a kosatcový kořen spolu s chypre vyzněním a tím, jak vůně působí "silně", ano, mám základ pro Genevieve. Pak už stačí jen přimyslet si oblé květinové srdce a aldehydy. Není to vůně pro slabošky a je velmi krásná.

Avatar
17. květen 2018 slniecko píše:

Začína niečím nahorkastým jako pomarančový kvet? Neroli? Nejaká zmes byliniek typická pre kolínske? Ale nie, nevyznieva to pánsky. Potom začína byť cítiť niečo živičnaté (podozrievala som galbanum, lebo to na mne zvykne robiť podobný tón vo vlhku ako toto) a do toho niečo pikantné, čo akoby tú vôňu pretínalo ostrým rezom. Počase sa pridá nejaký machový tón. Zaujímavé je, že po niekoľkých hodinách ten ostrý tón postupne prejde a z machu z času vyletí niečo jako žuvačková bublinka. Ružová žuvačková bublina. Výdrž minimálne 6 hodín.

Partneři a spřátelené weby
Nejnovější komentáře k vůním
Guerlain
od: domenica, 17.únor 2019
Tauerville
od: Cervanek, 17.únor 2019
Sana Jardin
od: wendulka, 16.únor 2019
Parle Moi de Parfum
od: wendulka, 16.únor 2019
Tom Ford
od: Beverly, 16.únor 2019
Roger & Gallet
od: jerry, 16.únor 2019
Guerlain
od: jerry, 16.únor 2019
Profumum Roma
od: daniela, 15.únor 2019
L'Artisan
od: daniela, 15.únor 2019
Heeley
od: wendulka, 15.únor 2019
Nejnovější články
Nejnovější novinky
komerční sdělení
Notino.cz

Značka Chloé letos na jaře představila velice zajímavou novinku s názvem Chloé Nomade, která se…

24. květen 18

Značka 1907 uviedla na trh dlho očakávané novinky v kolekcii "Beneath the Surface". Sú to (zatiaľ?)…

27. duben 18

Chanel chystá trojici nových svěžích toaletních vod