V naší databázi nejdete celkem 85403 vůní od 7068 značek a 1243 parfumérů

Galop d'Hermès Hermès

Galop d'Hermès
pro ženy pro ženy
složení:
růže, kůže, šafrán, kdoule
Tito uživatelé vůni: Mají (1) Chtějí (2) Chtějí zkusit (9)
Diskuze:
Hermés (Značky)
Komentáře Komentáře k vůni (5):
Avatar
20. listopad 2017 Fleur píše:

Souhlasím s Blackviolet, že Galop zapadá do ellenovského kontextu. Dokážu si ji představit jako další ze zahrad, klidně na anglickém venkově v prvních podzimních dnech. Dokvétají růže, ale chladné počasí jim vůbec neubírá na vůni, naopak. Ruce, které pečlivě vybírají ty nejkrásnější květy do vázy, jsou chráněné koženými rukavicemi. Zahrada nabízí vůni červených jablek, zatímco v kuchyni se připravuje hruškové čatní se šafránem a grepovou šťávou. Vzdušná a lehká, přitom hebká a zaoblená vůně. Trošku jako Safran Troublant zkombinovaný s Kelly Caleche, ale s ohlazenými hranami, bez stopy štiplavosti. Je to spíš pár střiků ovocné šťávy (z hrušky, grapefruitu a rybízu), co dodává růži na pikantnosti a nedopustí, aby se stala unylou. Ke konci všechny složky splynou a zůstane hladivý dotek pudrové růže s kůží.
Výdrž je vynikající, ale sillage odpovídá koncentraci extrait - vůni lze zaregistrovat jenom z těsné blízkosti.
Flakón, nabízející možnost opakovaného naplnění, je jednoduchý a krásný.

Avatar
24. říjen 2017 barbucha píše:

Kdoule mi vždycky strašně voněla, a šafrán v parfému mě odjakživa "bere". Naopak na růže si většinou moc nepotrpím, ani kůži nevyhledávám. Ale tohle je tak nádherně sladěný - růže jen podkresluje ostatní složky a kůže je tak jemňoučká a luxusní - inu Hermés nezklamal. Jediný co mě trochu odrazuje, je (na extrait) malá průraznost, resp. ta celková jemnost, i když jinak drží dobře. A pak taky cena :-) Přála bych si, aby časem vydali i jinou koncentraci...

Avatar
06. září 2017 slniecko píše:

Veľmi jemná, vypracovaná koža, zásluhou šafránu pripomínajúca semiš. Do toho jemný ovocneružový závan. Krásna, elegantná, luxusná.

Avatar
22. březen 2017 jerry píše:

Jemná kůže (blížící se semiši, ale vysloveně semiš to není) poprášená ambro-ovocně sladkým šafránovým pudrem, s několika suchými okvětními plátky růže. Mezi tím chvílemi povlávají jemné závany sladkého bílého šeříku. Po několika hodinách ale zbyl jen nasládlý základ s jemným ovocným nádechem, což sice je pro mě malinko zklamání, ale ne zas natolik velké, abych ji "nepotřebovala".

Avatar
09. říjen 2016 blackviolet píše:

Myslím, že Galop se Christine Nagel opravdu moc povedl, je to krásná vůně, ale je jasné, že zůstává úplně na linii Elleny a celkově domu Hermès. Mohl ji klidně ještě dělat Jean Claude, je to lehká, minimalistická až průzračná vůně. Christine si vybrala ke zpodobnění semišovou kůži Doblis, jednu z luxusních kůží používaných na kožených výrobcích firmy.
Všechno se odehrává kolem růže a kůže. Růžové okvětní plátky se objeví hned a s nimi sladkokyselý ovocný tón, kysele citrusový a zároveň sladký, může to být i ta kdoule, i když ta by měla vonět spíše po jablku. Ale mohlo by to být ovocné sladkokyselé želé, které se často z kdoulí dělá.
Brzy se objeví jemná kůže, semišová, ale úplně bez pudrového tónu, měkounká a luxusní, a s ní náznak orientálna v podobě šafránu. Ovocný tón se pomalu ztrácí, ale růže s kůží si spolu hrají, až nakonec kožený tón zvítězí.
Jedná se o extrait s dlouhou výdrží, i když do prostoru moc nejde.

Partneři a spřátelené weby
Nejnovější komentáře k vůním
Juliette Has a Gun
od: wendulka, 17.prosinec 2017
Thierry Mugler
od: blackviolet, 17.prosinec 2017
Montale Paris
od: wendulka, 17.prosinec 2017
Byredo
od: ModestMourek, 17.prosinec 2017
Dr. Gritti / Gritti
od: Martula, 17.prosinec 2017
Molinard
od: ModestMourek, 17.prosinec 2017
Tom Ford
od: daniela, 16.prosinec 2017
Roja Parfums / Roja Dove
od: wendulka, 16.prosinec 2017
Mäurer & Wirtz
od: ModestMourek, 16.prosinec 2017
Fabergé
od: slniecko, 16.prosinec 2017
Nejnovější novinky
12. říjen 17

orientální kolekce se rozrůstá o Promise

6. srpen 17

Aktualizované informace ke slíbenému a nyní započínajícímu redesignu webu.

8. březen 17

příběh lásky pokračuje