databáze 112355 vůní od 8278 značek a 1552 parfumérů

Fruitchouli Flash Tauerville

Fruitchouli Flash
značka: Tauerville
parfumér: Tauer, Andy
rok: 2016
určení: unisex
hlava: meruňka, broskev
srdce: růže, bílé květiny
základ: pižmo, pačuli
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
slniecko (12.8.2018 )

Tak toto je moja ovocná top vôňa, okamžite pri privoňaní sa mi vynorili moje staré lásky AA Tutti Kiwi a In Love Again. Toto je minimálne dôstojná, ak nie dokonca lepšia náhrada. Jasné, žiarivé šťavnaté, ale nie osladené ovocie, nejakým spôsobom šmrncnuté do zelena, ale nie do nezrela, s ľahkou, ovocnou Rosinovskou ružou. Radostná, veselá, optimistická, doslova "nabíjacia" vôňa. A drží. Chcem ju.

Avatar
andry (16.1.2018 )

Ovocná chypre "moderní", ve které najdeme určité prvky nálady ze Shangri-La (Hiram Green), ale stižené hipísáckým bohémstvím 1969 Parfum de Revolte (Histoires de Pafums). Meruňka zde je stejně sytá a zralá až sirupovitá jako v Une Rose de Kandahar, doplněná krémově šťavnatou bílou broskví. Kolem si to v kruhu, držíce se za ruku, tančí blíže nespecifikované bílé kytky, aby pak únavou padly svorně vedle sebe na hebký měkký polštář z pačuli.

V téhle vůni se mísí zvláštní nádech dětské radosti (a gumového míčku) a šílenství v očích Viktorky od splavu. Dávkovat nutno velmi opatrně, není to "jenom" např. Mugler a má potenciál vyklidit větší protor než šalinu v ranní špičce...

Co obecně na Tauerville oceňuju je konečně absence typické Andyho březové kůry s ropnou skvrnou na hrubé kůži. A to, že člověk za svoje peníze nedostane nejdražší polívačku vůbec (ahoj, Pierre a Bois Naufragé), ale opravdu koncentrovaný držák, kterého se 3 dny nezbaví :)

Avatar
wendulka (02.8.2016 )

Poslední dva Andyho výtvory v řadě Tauerville mě zrovna dvakrát nenadchly, nicméně meruňky v Une Rose de Kandahar se mi líbily stejně jako broskev v Rose Flash, tak jsem se rozhodla dát mu ještě šanci. A zhruba touto cestou se Fruitchouli Flash v první fázi vydává: bere si meruňkovou marmeládu z kandahárské růže, jen je víc přislazená skořicovým cukrem a přidává přezrálou broskev se zkaramelizovaným cukrem z Rose Flash a osvěžuje ji šťávou z citrusů.

Růži najdeme i zde, avšak oproti Tauerovým předcházejícím výtvorům tu působí spíš svěže a má vyloženě jen podbarvující úlohu a poměrně rychle se ztratí v kytici romantických bílých květů. V další fázi ovocná marmeláda opět nabere na síle tím, že do ní přidáme další kandované meruňky a broskve, které ale díky šikovně zapracovanému pačuli působí příjemně sametově. Nakonec ji už jen zlehka přisladíme bílým pižmem.