databáze 143797 vůní od 9528 značek a 1814 parfumérů

Fruitchouli Flash Tauerville

Fruitchouli Flash
značka: Tauerville
parfumér: Tauer, Andy
rok: 2016
určení: unisex
hlava: meruňka, broskev
srdce: růže, bílé květiny
základ: pižmo, pačuli
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (7)
Avatar
Miru (11.5.2020 )

Fleur, ...já se normálně chechtám, já to buclaté, rudé opatlané dítě úplně vidím.!.. :-) Tvá recenze je dokonalá!!

Avatar
Fleur (11.5.2020 )

Tlusté uřícené dítě sedí na lavičce v parku, zatímco ostatní děti se kolem něj rozprchly na prolézačky. Zpocené zrůžovělé tváře se mu nadouvají, jak v puse převaluje obří žvýkačku a občas vyfoukne bělavou bublinu, která se mu přilepí na obličej. Na velikosti žvýkačky pracuje už týden, vždycky přilepí ke kousku z předchozího dne novou žvýkačku s jinou ovocnou příchutí, momentálně je to broskev. Něco ho zastudí, se zafuněním se nadzvedne a vytáhne z kapsy bundy igelitový sáček, do kterého mu maminka pečlivě zabalila meruňky, aby byly k svačině vitamíny. Uvnitř je teď lepkavá oranžová hmota s vykukujícími peckami, meruňky už skoro kvasí. Sáček znechuceně odloží na lavičku, jeho obsah vyteče na zem a líně se vsakuje do prašné hlíny, vosy se rychle slétají, lepší by byl donut s růžově barevnou polevou.
Začátek vůně je žvýkačková tuberóza, rozehřátý plast a kvasící ovoce s nahořklým mandlovým aroma pecek. Růže s pačuli vykvetou až v okamžiku, kdy průrazná ovocná složka začne ustupovat, ale to už je pozdě na všechno.

Avatar
Miru (11.5.2020 )

...Andy je divnej zjev.
A jeho vůně tím pádem v podstatě taky.
Jsou divné.
Jasné, někdy i krásné, ale prostě divné.
Řečeno diplomatickou řečí - zajímavé, osobité.
První nádech a
zvednul se mi kufr.
Uaaaá.! Tohle mi dělají nekteré vůně typu vintage chypre.
Zde to má na svedomí určitě kombinace rozhňáclé broskve s pižmem a pačuli. A k tomu pak meruně naložené v cukru a zalité sirupem, opět přeslazeným, z růží.
Jo, je to husté, hedvábné, hňácavě muchlací, ale pořád mě to něčím irituje..?!..
Hm. Do tohohle luxus amarounu totiž nacpali ještě solidní davku pižma...
...ale ne pižma pudrově čistého, bělostného,
nýbrž toho živočišného -
lehce špinavého, lehce zpoceného, naslaněle nasládlého, toho pižma, co se vznáší po ránu nad zvalchovanou postelí...
Vůně pro děvku,
do kýčovitého a přepestrého interiéru, aby se přebily nevhodné, jiné nežádoucí pachy, než je vůně přetékající ovocné misy a vůně jejího těla.
A nebo
vůně do ultra stroheho kostymu či smokingu na holém ženském těle a máme elegantně erotický obraz femme fatal.
Jo, je to ovocnej oheň, plamen, kterej ve svém dosahu všechno sežehne...
...hustá pižmovoovocná erotická vůně.
Kvalitní je určitě.
14/11/17

Avatar
daniela (11.5.2020 )

Fruitchouli Flash mi hodně připomíná Rose Flash, jen růže je veselejší a doplněná ovocem. Jsou tu avizované broskve a meruňky, cítím ale i směs bobulového ovoce - rybíz, maliny, borůvky, ostružiny, všechno dohromady. Díky vůni kadidlové pryskyřice úplně před očima vidím Kardinála procházejícího klášterní zahradou se záhonky růží a ovocným sadem, kromě fialového roucha má i fialovou ruku od ovocných bobulí, které cestou ujídá. Ve stínu budovy schází po kamenných schodech do sklepa. Je tam lehce zatuchlo, kamenné schody jsou navlhlé a dřevěné sudy s vínem dovezli námořníci z pověstného škuneru Bornéo 1834. Už je to ale delší čas, navíc do místnosti proudí okny u stropu vzduch z venku, tak zatuchlinka jen chvílemi jemně pošimrá chřípí. Kardinál se usadí u dlouhého stolu a pochutnává si na meruňkovém koláči, který mu přinesly rozesmáté jeptišky v naškrobených hábitech.

Avatar
slniecko (12.8.2018 )

Tak toto je moja ovocná top vôňa, okamžite pri privoňaní sa mi vynorili moje staré lásky AA Tutti Kiwi a In Love Again. Toto je minimálne dôstojná, ak nie dokonca lepšia náhrada. Jasné, žiarivé šťavnaté, ale nie osladené ovocie, nejakým spôsobom šmrncnuté do zelena, ale nie do nezrela, s ľahkou, ovocnou Rosinovskou ružou. Radostná, veselá, optimistická, doslova "nabíjacia" vôňa. A drží. Chcem ju.

Avatar
andry (16.1.2018 )

Ovocná chypre "moderní", ve které najdeme určité prvky nálady ze Shangri-La (Hiram Green), ale stižené hipísáckým bohémstvím 1969 Parfum de Revolte (Histoires de Pafums). Meruňka zde je stejně sytá a zralá až sirupovitá jako v Une Rose de Kandahar, doplněná krémově šťavnatou bílou broskví. Kolem si to v kruhu, držíce se za ruku, tančí blíže nespecifikované bílé kytky, aby pak únavou padly svorně vedle sebe na hebký měkký polštář z pačuli.

V téhle vůni se mísí zvláštní nádech dětské radosti (a gumového míčku) a šílenství v očích Viktorky od splavu. Dávkovat nutno velmi opatrně, není to "jenom" např. Mugler a má potenciál vyklidit větší protor než šalinu v ranní špičce...

Co obecně na Tauerville oceňuju je konečně absence typické Andyho březové kůry s ropnou skvrnou na hrubé kůži. A to, že člověk za svoje peníze nedostane nejdražší polívačku vůbec (ahoj, Pierre a Bois Naufragé), ale opravdu koncentrovaný držák, kterého se 3 dny nezbaví :)

Avatar
wendulka (02.8.2016 )

Poslední dva Andyho výtvory v řadě Tauerville mě zrovna dvakrát nenadchly, nicméně meruňky v Une Rose de Kandahar se mi líbily stejně jako broskev v Rose Flash, tak jsem se rozhodla dát mu ještě šanci. A zhruba touto cestou se Fruitchouli Flash v první fázi vydává: bere si meruňkovou marmeládu z kandahárské růže, jen je víc přislazená skořicovým cukrem a přidává přezrálou broskev se zkaramelizovaným cukrem z Rose Flash a osvěžuje ji šťávou z citrusů.

Růži najdeme i zde, avšak oproti Tauerovým předcházejícím výtvorům tu působí spíš svěže a má vyloženě jen podbarvující úlohu a poměrně rychle se ztratí v kytici romantických bílých květů. V další fázi ovocná marmeláda opět nabere na síle tím, že do ní přidáme další kandované meruňky a broskve, které ale díky šikovně zapracovanému pačuli působí příjemně sametově. Nakonec ji už jen zlehka přisladíme bílým pižmem.