databáze 136670 vůní od 9210 značek a 1743 parfumérů

Freudian Wood WienerBlut

Freudian Wood
značka: WienerBlut
parfumér: Buxton, Mark
rok: 2016
určení: unisex
složení: mošusové semínko, cypřiš, mléko, římský kmín, puškvorec, mimóza, santalové dřevo, ambra, labdanum
Diskuze:
Komentáře k vůni (10)
Avatar
andry (05.5.2021 )

Já a Sigmund nějak nejdeme dohromady. Mám tu drhnoucí, výrazně tužkový extramoderní suše cypřišový jakožesantal se slabou výdrží a 1 kapku hřejivého pudrového bílého pižma. Mléko a ženská hruď? Cokoli podvědomě blízkého a proto atraktivního? Cože? Nekoná se. (a když se tak koukám na autora, už chápu...)

Avatar
cashic (14.2.2021 )

skořicový prášek zapudrovaný sádrou a špetka živočišného kmínu na mléčné pěně, sahlep, krupicově drhnoucí hustý nápoj ... aby to nebylo moc uspávací, profukuje to puškvorec - předpokládám - jemně žvýkačkovou, svěže plevelnatou vůní a oslazuje (což je možná silný výraz) krotká mimóza, která vnáší vůni tureckého medu a pár chundelatých pylových zrnek... a v nápoji se vše rozpouští a odpařuje, až je tušit santal vespod, trochu ožehnutý, ale vše zlé je zahlazeno mléčnou mlhou... je to ukolébavka, indiánská, o vánku v lukách plných odkvétajících pampelišek, zpívaná nikoliv mámou z masa a kostí, ale tou druhou, ke které běhají šamani v podobě divokých prasat... pokud toto není sofistikované afrodisiakum, tak už nevím co...

Avatar
ModestMourek (26.5.2019 )

Velmi zajímavá vůně, která mi tu více, tu méně voní. Sametové santalové dřevo přibírá mléčné tóny a prolíná se s prašnou směsí mírně zatuchlého puškvorce a nasládlého římského kmínu, která se zvolna prohřívá mošusovým semínkem. V závěru se objevují minerální tóny ambry. Výdrž se pohybuje kolem 3 hodin.

Avatar
Miru (14.2.2019 )

Cypřiš, puškvorec, gin s tonicem a s mlékem.
Kmín a odér studené budovy a bílé kůže z polstrování luxusního auta.
Kde jsou ta ňadra.?..
...ach, moment...
Teď, teď jakoby živočišno přicházelo do popředí. Jenže pořád na mě vůně působí jaksi tvrdě, odtažitě, neosobně.
Takovéhle objetí bych fakt nechtěla...
...studené.
Mléčná, velmi tvrdá dřeva, studený vzduch, ledem zkřehlá pylová zrnka z kytice mimózy a ono živočišno.
Jenomže živočišno ne milé, příjemné, erotické nebo tak něco. Ale živočišno skoro zlé...
...jak políček do tváře, kdy si bezděky sáhnete na pálící líc.
Nic pro mě
Ovšem pro chlapa?
Dost dobré!
Led v očích a žár v srdci.
Neústupnost a tah na bránu...

Avatar
slniecko (15.11.2018 )

Wood? Áno. Freudian? Jednoznačne. Drevo je jemné, hladké, mliečne...a čo s tým Freudian? Toto je regres. Návrat. Návrat do bezpečia matkinho náručia. Návrat domov. Návrat k bezpečnému a príjemnému večeru, hajde do postieľky a pohár teplého mlieka pre lepšie zaspávanie a pekné sny.

Avatar
Fleur (13.8.2018 )

Freudian Wood je holčička z města, která právě přijela k babičce na prázdniny. Poslali ji s modrou otlučenou bandaskou do sousední vesnice pro mléko od skutečné krávy. Vesele si vykračuje a představuje si, že je Heidi, děvčátko z hor, nebo Lisa z Bullerbynu, ale když se cesta začne stáčet k okraji lesa vonícího pryskyřicí, bezděčně zpomalí a vzpomínku na Červenou karkulku musí zahnat kokosovým sukem, který od babičky vyškemrala na cestu.

Avatar
janejane (09.3.2018 )

Při vzpomínce na loňskou zkoušku Freudian Wood se mi vybaví nasládlá dřevitost a letos s odstupem času si říkám to samé, jen s tím rozdílem, že tentokrát se mi začala hodně líbit. Svařila jsem si mléko se špetkou římského kmínu … a ano, je to tam a spolu s mošusovým semínkem to celé působí hřejivě, aromaticky a smyslně. Hladivý mléčný santal mi hodně připomíná Mojave Ghoast od Byredo. Delší dobu (u mě tak čtyři hodiny) trvalo mimóze, než se objevila se svou jemnou drhnoucí pudrovostí, kterou v závěru protínají ambrově pryskyřičné tóny, místy lehce kouřové a zemité.
Vnímám ji jako vůni lehkou a vzdušnou, pro ty, kterým nevadí vůně nasládlého mléčného dřeva. Někdy může být otravná.

Avatar
zdensy (29.10.2017 )

I když ve složení fík není, jsem přesvědčená, že směsice složek tak v úvodu vyznívá. Evokuje mi Ninfeo Mio a Vol d'Hirondelle, avšak v uhlazenějším sladkozeleném vyznění. Dřevíčko se zeleným fíkem, hezké je to.

Avatar
wendulka (21.7.2017 )

Podle Freudova učení dřevo obecně reprezentuje sexuální touhu, konkrétně pak ženské poprsí. Proto asi není příliš velkým překvapením, že Mark Buxton pro splnění tohoto zadání vybral zrovna kvalitní santalové dřevo, které svými teplými mléčnými akordy působí velmi žensky a smyslně. V případě Freudian Wood se navíc vyznačuje i jemnými podtóny kokosu podobně jako ve Fordově Santal Blush.

Zatímco ve Fordovi mi však sklouzne do sušenek, zde mi ji špetka příjemně živočišného římského kmínu společně s hřejivým mošusovým semínkem udrží v rovině smyslnosti. Skutečné kouzlo ovšem nastává, když se v další fázi přidají chomáčky mimózy s ambrou a dalšími složkami a přenesou vás na letní přímořskou promenádu, lemovanou cypřiši, po níž se procházíte ve svém oblíbeném lehkém kašmírovém svetříku, přehozeném jen tak přes ramena.

Avatar
euridike (08.3.2017 )


Nad tímto parfémem přemýšlím už od prosince. Týdny a týdny ho zkoumavě pozoruji ze všech úhlů, nedůvěřivě ho obcházím, jako by to bylo cosi nevyzpytatelného, před čím je potřeba mít se na pozoru. Zkoušet tuto vůni bylo jako vstoupit do neznámé krajiny, kterou by středověký kartograf označil slovy Hic sunt leones. Do takových míst se vydáváme jen na vlastní nebezpečí, připraveni musíme být na cokoliv. I na skutečnost, že není les jako les - protože v tomto lese musíte akceptovat jeho vlastní pravidla - a také je třeba se nejdříve rozkoukat, protože vše se topí v mléčné mlze, která rozostřuje kontury, vše zjemňuje a tiší. A má to svůj smysl, protože vůně mimózy (o velikosti pravěkých přesliček) v plné intenzitě by byla zcela jistě k neunesení... Takhle byste málem uvěřili, že je to jen dětsky nevinná a bezbranná vůně, kdyby... kdyby z půdy pod vašima nohama nezačaly stoupat pryskyřičné (pižmově hřejivé a nasládlé) výpary. A vše se lehce a nenápadně začíná měnit - les je hustší a temnější, mimóza se postupně vytrácí, s každým krokem přibývají staré a vzrostlé cypřiše - chybí už jim svěžest a život vůbec, voní intenzivně, těžce a trpce, ještěže sladká mlha nemizí, navíc s sebou přináší závan doutnajícího santalového dřeva... Když dojdete na okraj lesa, vtírá se neodbytná a znepokojivá představa, že kdybyste se ohlédli, vše se vám bude před očima měnit v ohromné šachové figury s archetypálními rysy - protože moc dobře víte, že za sebou máte mistrovskou šachovou partii, v které - pochopitelně - vyhrál Mark Buxton.