databáze 115516 vůní od 8362 značek a 1572 parfumérů

Fourreau Noir Serge Lutens

Fourreau Noir
značka: Serge Lutens
parfumér: Sheldrake, Christopher
rok: 2009
určení: unisex
složení: tonka, levandule, pižmo, mandle, kouřové akcenty
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
jerry (14.3.2020 )

Tonka, levandule, pižmo, mandle? Nic z toho (rozhodně nic po první 4 hodiny). Kouřové akcenty? Slabé slovo!!! Kouř, dým, čmoud... A hodně hustý a hodně výrazný. Jako když před špatně těsnící branou pekelnou hoří kontejner plný plastových lahví. Ovšem po 4 hodinách zpola ohořelá sušená levandule s praženými mandlemi - a kupodivu je to vůně docela příjemná. I když pro mě nenositelná...

Avatar
Cervanek (07.10.2019 )

Geniální Lutensův Sheldrake stvořil originální a požitkářskou levanduli s pendrekkouřem a tonkou do kostela, do parku, do práce, do moře i do kožichu. Někdy v ní cítím eierkoňak z alžírské kávy. DRŽÁK jako hrom, aplikovat méně je více, má mnoho MUST HAVE aspektů, jedním z nich je dobrá zkombinovatelnost s jiným Lutensem - např. s Louve, Encens & Lavande, Ambre Sultan, či jinou arabkou. Velká lapačka komplimentů.

Avatar
wendulka (09.3.2015 )

Jde o velmi zdařilou vůni se svěží levandulí. Po chvíli se připojí mandle se sladkou krémovou tonkou. Nakonec se nám levandule zahalí do pláště z kouřových pryskyřic, zdobeného lehce připálenou lékořicí. Podobně jako Encens et Lavande má i tato skvělou výdrž.