databáze 107931 vůní od 8135 značek a 1499 parfumérů

Florentine Iris Ermenegildo Zegna

Florentine Iris
značka: Ermenegildo Zegna
parfumér: Cavallier-Belletrud, Jacques
rok: 2012
určení: pro muže
složení: bergamot, kosatec, jasmín, fialka, pižmo

kolekce Essenze

Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
svěženkář (23.7.2017 )

Vůně z kolekce Essenze vynikají velmi dobrou výdrží a nejinak je tomu u florentského kosatce.
Když mi prodavačka řekla, že je mezi pány nejoblíbenější, ani jsem ji nezkoušel.
Když jsem se k ní shodou okolností dostal, přišla mi spíše dámská či unisex.
Je to hebká elegantní vůně, u které se po odeznění oblého sladce osvěžujícího průzračného bergamotu objevuje pěkná fialka, postupně sládnoucí jasmínem. V kombinaci s kosatcem je vůně křehká, vyvážená. Jen postupně jasmín pohltí fialku a vůně zesládne (na mé kůži po cca. 30-40 minutách). Někde v pozadí je ale i lehký závan pánské vůně. Ten trvá od úplného začátku (bezprostředně po aplikaci) až do 4-5 hodiny.
Všechny původní vůně této kolekce (2012, později přibyly kořeněné, exotické a letos i lehce gurmánské) mají podobný základ. V případě Florentine Iris ale obsahuje pro mne nepříjemný tón, který znám i z reformulované Eau du Sud (po 2013). Z iniciativy EU a IFRA byly jako alergeny zakázané některé mezi parfuméry oblíbení "citráty" ze siIic citronu, použití syrového bergamotu a další citrusové složky. V Eau du Sud má na mé kůži tento tón větrový nádech, typický po použití zubní pasty. Takže FLUORAntine Iris? Naštěstí ne, ale mírný - lehce vlezlý nádech se tam vloudil, umocněn jasmínem však slábne. A pak je tam ještě takový "laciný" libivý až vtíravý tón, který najdete u svěžích drogérek, např. od Mäurer&Wirtz jako Gentleman's care, 4711 Noveau cologne ale třeba i u Azzaro Wanted. A to u vůně této cenové kategorie moc nepotěší.
Nakonec se ale vrátí křehký prachový kosatec v jemném pižmu a výdrží (při těle) dlouho přes 10 hodin.
Povedená unisexová vůně, kterou by milovnice fialek a kosatce rozhodně neměly vynechat.
(Pozn. na ženské participantce se vyvinula úplně jinak, takže nutno před koupí vyzkoušet na vlastní kůži.)

Avatar
jerry (19.1.2016 )

Prachově suchý kosatec s trochou suché hlíny, postupně zahalený do svěžího pudru a semišového nádechu - v této fázi vůně to dokonce vypadalo spíš na unisex než na vůni ryze pánskou (a to unisex hodně povedený!). Bohužel se rozpadla do podoby svěže pižmové, připomínající spíš parfemaci bylinné větrové pasty na zuby.