databáze 128600 vůní od 8799 značek a 1667 parfumérů

Fleur des Fleurs / Une Nuit à Bali No.1 Une Nuit Nomade / Une Nuit à Bali

Fleur des Fleurs / Une Nuit à Bali No.1
značka: Une Nuit Nomade / Une Nuit à Bali
parfumér: Chevallier, Karine
rok: 2013
určení: pro ženy
hlava: bergamot, šafrán, grapefruit
srdce: jazmín, ylang-ylang, tuberóza, glycín
základ: benzoin, santal, vanilka, ambra, oud
Diskuze:
Komentáře k vůni (9)
Avatar
Dalia (09.7.2020 )

Dálky za obzorem …
… a nebe bez mráčku. Mám šátek s květinovým vzorem a léto v hledáčku. Chci třeba jen chvíli světoběžnicí být a v úsvitu dne plachty napnout a vítr dobrý mít …
… potom vůně tisíců květů bude to první, co ohlásí blízkost vysněných světů. U břehů jejich zakotvím a šťastná tam budu, to prostě vím.
Sytá květinová vůně s příchutí exotiky. Pro můj nos je zde dominantní ylang ylang, poprášený prachovou vanilkovou sladkostí. Letní romantika, která je mi vskutku příjemná.

Avatar
alibi (12.2.2020 )

První co ucítím je Ylang-Ylang, malinko banánový a perlivá tuberóza, postupně se přidává jasmín, až se stává dominantním, přidá se vanilková zmrzlina. Letní prázdninová optimistická vůně.

Avatar
zdensy (18.10.2015 )

Exotika, omamná, bílokvětinová, sklenice džusu, do které pere slunce, vyloženě letní vůně, za zády chýše na Bali, může být :-)

Avatar
Miru (03.10.2015 )

...taková sofistikovanější Juicy Couture Couture Couture bez švestky...
Tohle by mohla být romantika na Bali.
...ve stínu, s mléčně ovocným koktejlem říznutým kapkou bílého rumu, intimita a
snění...

Avatar
moudjahidine (31.7.2015 )

Kytka kytek je ylangovej džus v koncentraci blížící se minimálně devadesáti procentům. Zdejší ylang nebanánovatí, nekysne, nežlukne, působí spíš koktejlově, prázdninově, ovocně. Něco málo jasmínu a nahořklejch citrusů Fleur de Fleurs jemně koření, ale nic to nemění na tom, že tahle pecka je óda na ylang se vší parádou. Děkuju Une Nuit a Bali, že mi ukázali dosud nepoznanou tvář týhle zrádný žlutý dračice.

Avatar
andry (16.7.2015 )

Exotická květinovka - jako tropický ráj. Jasmín a ylang v plném květu intenzivně voní v horkém pozdním odpoledni. Nejsou ale omamné, ylang není gumový, jasmín není indolický, jsou jen syté přesně akorát. Potud krása. Jenomže pak přijde ambrovo-dřevitý základ a to dřevo někdo hodně odfláknul, protože mi neříjemně, levně drhne. Současně vůně výrazně ztrácí na intenzitě a já jsem hodně zklamaná. Začátek byl opravdu slibný a zdařilý.

Avatar
wendulka (09.6.2015 )

Už si ani nevzpomínám, v jaké vůni jsem naposled potkala takhle přírodní šťavnatý a jak už blackviolet správně podotkla, skoro nehořký grep. Je jen zlehka posypaný šafránovým prachem. A totéž platí pro tuberózu s ylangem. Obě květiny tu ze začátku působí neuvěřitelně vzdušně. Jsou jen nepatrně nazelenalé a doprovází je tón příjemně osvěžujícího slaného mořského vánku.

Postupně však nabírají na intenzitě, ovšem kultivovaně, a obě ukáží i svou ovocnou stránku. A jakmile po rozvonění vstoupí do hry i ambra se santalem, našla jsem tu i já sluncem rozpálený tropický ostrov s palmami a slunečníky a miskou roztékající se banánovo-broskvové zmrzliny, přelité vanilkovým krémem. A znovu musím podobně jako Suma Oriental pochválit i skvělou výdrž. Já to říkám pořád, Terracotta Le Parfum ať se jde zahrabat, TOHLE jsou dospělé, ale ve srovnání s ní rozhodně ne tak sladké prázdniny ve flakonu.

Avatar
slniecko (01.6.2015 )

Najkrajšia interpretácia ylangu, akú som kedy skúsila. Naozaj kvet kvetov, spomedzi ostatných vyrastá a žiari čistou, sladkou, hodvábne hladkou vôňou, ostatné kvety ho len morálne podporujú a dopĺňajú. Najmä tuberóza k nemu zapadne ako jedenn puzzle do druhého. Výdrž výborná, neviem si prestať ovoniavať ruku.

Avatar
blackviolet (20.5.2015 )

Fleur des Fleurs - květ květů - tak pojmenovali v malajštině ylang-ylang kvůli jeho krásné vůni a pozitivním účinkům na tělo a na duši. Tahle vůně se kolem ylang-ylangu točí, ale není to rozhodně žádný soliflór. Nejdřív se objeví nehořký, asi červený, grapefruit s kořenitým přídechem, aby se vzápětí ztratil a dal prostor květu květů a jasmínu a později i omamné tuberóze. Jako uhlazená květinovka ale vůně nezůstane, o dobrou hodinu později se z ní začne pomalu stávat tropická vůně, která nás zavede na pláž ostrova Bali v době, kdy slunce zvolna mizí za horizontem. Je teplá, ambrová a mléčně santalová s náznakem vanilky. Vůně posledních slunečních paprsků v tropickém ráji.