databáze 142570 vůní od 9484 značek a 1805 parfumérů

Fleur de Lalita Dusita Paris

Fleur de Lalita
značka: Dusita Paris
parfumér: Umavijani, Pissara
rok: 2018
určení: unisex
hlava: májová růže, magnólie, jasmín, bílá lilie, galbanum, ylang ylang
srdce: mošusové semínko, exotické květinové tóny
základ: madagaskarská vanilka, santalové dřevo, tonka, pravá ambra
Diskuze:
Komentáře k vůni (5)
Avatar
alibi (07.4.2021 )

Na papírku zprvu nádherná bílokvětinová vůně. Nadlehčený jasmín a ylang-ylang, květinové mýdlo bez ostrých aldehydů. Jakoby nevěsta s kopretinami ve vlasech v saténových krémově bílých šatech oblékla mohérový svetřík. To hřejivé je trochu jedlá tonka a vanilka s krémovým santalem. No jo, ale na mé kůži je vůně záhy protivně ostrá, bílopižmová kyselá kytka, děsně navalující z živočišným podtónem. Ostatně na papírku po dvou dnech voní taky mému nosu nepříjemně. V rozhovoru s Pissarou jsem četla, že by snad měla odkazovat k Fracasu (Robert Piguet).

Avatar
Evanilla (05.7.2020 )

V úvodě plné, optimistické bílé květiny, až živočišné. Lilie, citrusové magnólie a zase ten oblak vůně, kde není poznat, co je co. Žlutá - nos zabořený do plného květu a do jeho pylu. Pohlcující, silná vůně, ale ne vyloženě omamná. Vidím ji k velkým příležitostem a klidně jako svatební. Jestli La Douceur de Siam byla bílé světlo, Fleur de Lalita je žluté světlo. První ze jmenovaných byla něžnější, tato je až poživačná. Lalita mi místy připomněla Pure Poison, ale mnohem méně jedovatý a mnohem lépe namíchaný. Nevím, jak to ta ženská dělá, ale opět jsem ve fázi, kdy nadechuji a nadechuji a chci do sebe dostat víc té krásné vůně, ale dech už nestačí.

Carnal... ...And I am left in owe of the woman I adore.

Avatar
slniecko (15.3.2020 )

Najprv nálož galbana, neskôr sa vylúpne pomerne ťažký, zelený, ale nie indolický jazmín. Napriek tomu, že nemá chypre zložky (minimálne ich nemá uvedené), pripomína veľké klasické chypre vône – ale Parure je voči nej príliš krikľavá, Chanel Cristalle príliš drsná, Chamade príliš krotká a tak by sme mohli pokračovať. Táto je voči klasikám hladšia, hebkejšia a bez ostrých vyčuhujúcich zložiek, ako hodvábna šatka, alebo vyleštený kúsok jadeitu… Veľká vôňa pre veľkú dámu.

Avatar
ModestMourek (15.3.2019 )

Svěží jasmín, závan hořkého bylinného galbana, zelená lilie, stopa banánového ylang-ylangu, nasládlá magnolie a chladivé mýdlové pižmo, které se zvolna prohřívá balzamickou ambrou. Krásná a snadno nositelná vůně, ovšem jednoznačně dámská. Výdrž přesahuje 5 hodin.

Avatar
wendulka (11.8.2018 )

Úvod s kořenitou májovou růží osvěženou citrusovou magnólií a hořkým zeleným galbanem, doplněnou svazkem křehkých lilií a pár snítkami zeleného jasmínu je jak vystřižený pro nevěstu ze žurnálu. Bohužel tato nadějná pestrost se po rozvonění slije do neurčité květinové směsi s hřejivým mošusovým semínkem, kořenitým santalem a balzamickou ambru.