databáze 145472 vůní od 9612 značek a 1830 parfumérů

First Dream of the Year Floraïku

First Dream of the Year
značka: Floraïku
parfumér: Labbé, Sophie , Massenet, Alienor
rok: 2017
určení: unisex
hlava: grep
srdce: pomerančový květ
základ: kosatec

kolekce Enigmatic Flowers

Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
Renusatko (16.8.2022 )

Začíná jako hodně ostře mýdlová vůně. Pomerančový květ ve spojení s kosatcem sklouzl ke krémovosti a mýdlovou vůni zjemnil. Není to nic převratného, mýdlová, květinová vůně.

Avatar
Fleur (08.8.2022 )

Lehké jiskřivé citrusy, velmi optimistické, dokonce až tak, že je člověk po chvíli zcela pustí ze zřetele. Takový příjemný sen, který zapomenete po cestě z ložnice do koupelny, zůstane jen pocit, že svět je v pořádku.

Avatar
slniecko (28.1.2021 )

Zdá sa, že prvý sen v roku bol o horkom pomaranči. Aspoň teda, tak vonia v tomto prípade kombinácia pomarančového kvetu s grepom – ako pomaranč Bigarade. Horký pomaranč vyvanie a človek sa zobudí na mäkkulinkom vankúšiku z kosatcového púdru.

With light
Ľahulinká konvalinka s citrusmi, potom pretancuje k pomarančovému kvetu, spolu vytvoria efekt nie nepodobný novému Diorissimu, ale s prispením púdrových tónov kosatca a asi aj pižma trošku (ale len trošku) menej ostrý.

With dark
Sladký zrelý grep, so zelenou podkresbou. Neskôr grep vyvanie, zeleň silnie. Tmavozelená, suchá, jemne sladká zeleň. Občas jemne zavanie trochu dymového vetiveru, ale naozaj len občas a symbolicky.

With Both shades
Klasicky pôsobiaci citrusový úvod, skôr horký, silný „pánsky“. Vzdialene pripomína klasické kolínske, ale je plnší a oblejší. Pridajú sa zelené tóny, zrelé, plné, štavnaté. Drydown jemne sladkozelený.