databáze 119200 vůní od 8478 značek a 1597 parfumérů

Figment Woman Amouage

Figment Woman
značka: Amouage
parfumér:
rok: 2017
určení: pro ženy
hlava: sečuánský pepř, šafrán, gardénie
srdce: tuberóza, jasmín sambac, pomerančový květ, ylang ylang, kasie
základ: kosatec, papyrus, pačuli, kadidlo
Diskuze:
Komentáře k vůni (5)
Avatar
jerry (02.9.2020 )

Provlhlé seno, kterým pomalu prorůstají zelené lodyhy a suchá ostřice. Typově to připomíná chyprovku bez větvičníku a originalitu rozhodně nepostrádá. Ale pak se něco pokazilo - nastoupily zahnívající bílé květiny a na nich přistál starý zatouchající mokrý hadr.

Avatar
blackviolet (10.5.2019 )

Pozdrav z džungle. Gardénie zalitá do vosku s pepřem, šafránem a skořicí, ovinutá sladkými mentolově bylinkovými liánami s květy jasmínu a ylang ylangu. V porostu zemitého pačuli a oblaku suchého kosatcového pudru s trochou kouře.

Avatar
wendulka (16.6.2018 )

Šafrán ve vůních většinou miluju, protože na mojí kůži téměř vždy vyzní krásně semišově. Ani s pepřem nemívám problém. Dokonce mi tu zcela výjimečně nevadí ani tuberóza, která je vzdálenou sestřenicí Carnal Flower. Co ale bohužel nějak nemůžu vydýchat, to je gumový allurovský jasmín, který je navíc indolický a zkombinovaný s ylangem s vůní nahnilých banánových slupek. Teprve po dvou hodinách obě květiny ustoupí a dají prostor nyní již máslově ovocné tuberóze s bělostně krémovou lilií a kosatcem, jimž měkce dřevitá vůně papyru se špetkou kadidla a pačuli dodá lehce orientální nádech.

Avatar
Renusatko (08.3.2018 )

Bílé květiny mám ráda. Miluju gardénii, miluju tuberózu, miluju kosatec. Toho všeho je ve vůni dostatek. V začátku opět trochu gumová vůně jasmínu sambac, mírně kořeněná, ale nic co by mi kazilo dojem z vůně. Aromatický šafrán provází vůni celou dobu. Pepř tady nijak necítím. Malinko kadidlový nádech ji udělá moc zajímavou a nositelnou i pro ty, které bílé květiny úplně nemilují. Vidím ji jako hladkou, bílou, krémovou a jarní. Myslím, že její krása se projeví dokonale v teplém počasí. Výdrž na kůži je dostatečně dlouhá.

Avatar
Martula (16.7.2017 )

Po nanesení asi tak dvě hodiny cítím jasmín s pepřem a nic jiného. To by až tak nevadilo, protože jasmín mám ve vůních ráda. Jenomže tady je pro mě natolik indolický, že až hořkne a spolu se štiplavým pepřem je mi nepříjemný. Když se hodně snažím, tak někde daleko předaleko za tím jasmínem vykukuje i gardenie.
Po těch asi dvou hodinách se jasmín konečně usadí, vůně zkrémovatí a ke slovu se konečně dostávají i jiné složky - slunečný ylang spolu s příjemně orientálním základem v podobě papyru a kadidla. A špetka skořice. Jenomže to už jsme prakticky na konci. Protože během další hodiny už necítím nic. Doluji nosem ze zápěstí poslední molekuly a říkám si, že ta druhá fáze byla vlastně moc pěkná, taková hřejivá a přitom letní (podobnou asociaci mám u Sunshine). Škoda, že netrvala déle.