databáze 119211 vůní od 8479 značek a 1597 parfumérů

Fico d'India (Eau de Parfum) Ortigia Sicilia

Fico d'India (Eau de Parfum)
značka: Ortigia Sicilia
parfumér:
rok: 0
určení: unisex
složení: fík, cedr, šťáva z kaktusu
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (5)
Avatar
zdensy (02.1.2018 )

Déjà vu, Contraviol, opalovací krém z osmdesátek, příjemné nadechnutí

Avatar
alibi (30.10.2017 )

Infusion ď Iris Cedre s fíkem

Avatar
jerry (14.7.2016 )

Nasládlé dřevo smokvoně zamrzlé v ledu, po rozvonění ještě sladký vybělený cedr s lehkým sladce ovocným nádechem a jemnou krémově kokosovou stopou. Nemám ráda kokosové vůně a nevyhledávám ani ty fíkové (a je jedno, jestli jde o dřevo, listy nebo fíky), ale toto je výjimka...

Avatar
blackviolet (06.5.2016 )

Verze olio profumato.
Fico d'India je vlastně název pro opuncii, druh kaktusu, z jehož sladkokyselých plodů se v Mexiku dělají marmelády a likéry.
Jak voní opuncie bohužel nevím, ale Fico d'India voní jako povedená fíkovka. Zelené nezralé fíky a listy fíkovníku se pomalu vytrácejí a jejich místo zaujímá fíková šťáva s tropickým podtónem. Navíc je tady krémovost, která evokuje slunce a i ten oříškový nebo mandlový podtón ten dojem zesiluje a přenese nás do plážového baru.
Fico d'India je spíše tělová vůně, voní ale vyloženě přírodně a proto jí odpouštím ne příliš dlouhou výdrž.

Avatar
slniecko (22.4.2016 )

Krásna, šťavnatá, skôr nezrelá figa, ku ktorej sa postupne pridáva dosť nečakaný, no veľmi príjemný orieškový podtón, trochu podobný ako v Inside od Trussardi, no bez kávy, a menej sladký. Spoločne vytvárajú veľmi príjemnú a neotrepanú vôňu, ktorá priam volá po prázdninách.