databáze 116750 vůní od 8385 značek a 1580 parfumérů

Fath's Essentials: Lilas Exquis Jacques Fath

Fath's Essentials: Lilas Exquis
značka: Jacques Fath
parfumér: Maffei, Luca
rok: 2017
určení: unisex
hlava: bergamot, hyacint, borůvka
srdce: šeřík, lipový květ, magnólie, fialka, andělika, lilyflore
základ: absolut mošusového semínka, timbersilk, ambroxan, pižmo
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
jerry (07.4.2020 )

Zelenokvětinová pižmovka, rozkvetlý jetel plný sladkého nektaru rozložený na sladkém seně, který tak trochu převálcoval nasládle svěží hyacint s ovocným nádechem Po rozvonění se v dáli navíc objevil orosený zelený kvetoucí bílý šeřík a jedna skromná fialka v trávě, ale přesto je to spíš sytá zelená květinová směs s dominantním hyacintem. Povedená veselá jarní květinovka (při nemírné aplikaci ovšem s potenciálem bolehlavu), popravdě jsem ale čekala víc šeříku.

Avatar
alibi (24.1.2019 )

Této vůně jsem se naopak bála, hyacint ve složení, zelené a vodní poznámky jsem vyhodnotila, jako mému nosu nelahodící. Ve skutečnosti mne zaujala nejvíce. Úvodní květinářství s proutěnými košíky politými vodou plnou tlejících stonků, které mne nejprve trochu vyvedlo z rovnováhy, se postupně transformovalo do krémové pižmové květinové vůně našlehané jako bílá čokoláda, ve které plavaly kvítky anděliky.

Avatar
Cervanek (15.2.2018 )

Vendulčina recenze je dokonalá a velmi přesvědčivá. Mohu jen potvrdit, že se jedná o šeříkovou vůní snů. I ty čerstvě utržené borůvky zde jsou z divoté zahrady vzrostlých stromů s měkoučkou mechovou trávou, na které ulpívají ještě kapky z ranní rosy. I ten hyacint je zde jako v Un Coeur en Mai od MDCI, což jí dodává šmrncovní punc a šarm. A teď v únoru mi s ní přišlo svěží jaro do domu. Milovníkům šeříkových vůní mohu jen doporučit.

Avatar
wendulka (10.2.2018 )

Pořád ještě hledáte svoji vysněnou šeříkovou vůni, protože Opardu je na vás na začátku moc biolitová, En Passant moc vodnatý a Lilac Love zase moc gurmánský? Možná už nemusíte. Mistr Luca Maffei vás totiž v této svojí ódě na odstín lila zavede do tajemné snové zahrady. Nejprve nasměruje vaše kroky na záhony s plně obsypaným borůvčím, prorostlým hyacinty, za nímž už vás čeká šeříkový labyrint, v jehož srdci naleznete pižmově opylenou košatou lípu, v jejímž ambrovém stínu vykvetlo i pár fialek.